Zwiększenie jasności konsoli Xbox jest ostre, ale nie magiczne

Gry Xbox w chmurze, tak jak pojawia się na konsoli Xbox Seria X

Microsoft

Microsoft ma sposób aby usunąć rozmycie z usługi Xbox Cloud Gaming.

Clarity Boost to funkcja Microsoft Edge, która obiecuje ostrzejsze, wyraźniejszy obraz podczas grania w tytuły Xbox Cloud Gaming. Obecnie dostępna tylko w Edge Canary, wersji zapoznawczej przeglądarki internetowej, zostanie udostępniona w pełnej wersji w 2022 roku.

„W oparciu o moje doświadczenie, Clarity Boost z pewnością robi wrażenie” – powiedział w e-mailu George Jijiashvili, główny analityk w OMDIA. „Widocznie poprawia wierność gier przesyłanych strumieniowo”.

 

Zwiększenie przejrzystości w grze Forza Horizon 5

Zacznę od Forza Horizon 5. Najnowsze z Playground Gry łączą imponujące samochody z dużym, ekspansywnym światem gry pełnym detali.

forza horyzont 5 z przejrzystością włączanie i wyłączanie

Lifewire/Matthew S. Smith

Clarity Boost robi dobre pierwsze wrażenie . Pełnowymiarowy zrzut ekranu, przechwycony w rozdzielczości 1440p na komputerze stacjonarnym podłączonym do gigabitowego połączenia internetowego, wykazuje zauważalny wzrost przejrzystości.

Samochód lepiej kontrastuje z drogą, a droga ma więcej szczegółów tekstur. Widzę też zwiększenie ostrości na tablicy rejestracyjnej. Różnica nie jest ogromna i, w zależności od rozmiaru wyświetlacza, którego używasz do oglądania tego obrazu, może być trudna do zauważenia. Ale jest.

Jednak bliższe przyjrzenie się ujawnia pewne wady.

zbliżenie horyzontu Forza 5 z włączaniem i wyłączaniem jasności

Lifewire/Matthew S. Smith

Wzmocnienie przejrzystości dodaje hałaśliwy wygląd do obszarów o wysokim kontraście, takich jak linia drzew wzgórze i transparenty po drugiej stronie ulicy. Dodany szum jest widoczny w ruchu, ponieważ wzór szumu zmienia się klatka po klatce.

Podczas grania w tę grę pozostawiłbym wyłączoną klarowność. Dodatkowe szczegóły są ładne, ale hałas wokół szczegółów o wysokim kontraście rozprasza.

 

Zwiększenie jasności w Halo Infinite

Halo Infinite jest atrakcyjny, ale prosty w swojej prezentacji w porównaniu z Forza Horizon 5. Płynna rozgrywka ma pierwszeństwo przed jakość obrazu.

nieskończona aureola ze zwiększeniem przejrzystości w pełnym rozmiarze

Lifewire/Matthew S. Smith

Myślę, że Clarity Boost wygrywa w tym pełnowymiarowym, równoległym porównaniu. Schody i drabina wydają się ostrzejsze i lepiej kontrastują, metalowa platforma cięta diamentem ma więcej szczegółów, a odczyt karabinu szturmowego jest wyraźny. HUD gry jest również bardziej zdefiniowany.

zbliżenie nieskończonego halo z włączaniem i wyłączaniem jasności

Lifewire/Matthew S. Smith

Ale Clarity Boost wciąż dodaje zauważalne wady obrazu. Obszary karabinu, które miały jednolity wygląd, teraz pokazują hałas. Rozważ obszar pod odczytem amunicji. Po wyłączeniu funkcji Clarity Boost jest gładka, ale po założeniu nabiera cętkowanego wzoru.

Mimo to zostawiłbym włączoną Clarity Boost dla Halo Infinite. Podoba mi się ostrzejszy interfejs, który wygląda zbyt miękko przy wyłączonej funkcji Clarity Boost i dodatkowe szczegóły tekstur.

 

Zwiększenie jasności w The Elder Scrolls V: Skyrim

Forza Horizon 5 i Halo Infinite to nowsze gry, ale jak Clarity Boost działa w starszym tytule, takim jak The Elder Scrolls V: Skyrim?

starsze zwoje v: skyrim z wyłączonym zwiększeniem przejrzystości i w pełnym rozmiarze

Lifewire/Matthew S. Smith

To wygrana dla Clarity Boost. Nie sądzę, by ktokolwiek twierdził, że gra wygląda lepiej bez tego. Poprawia szczegóły tekstur i dodaje kontrast wokół roślinności, która nie różni się od terenu przy wyłączonym Wzmocnieniu Przejrzystości.

zbliżenie na to, jak zwiększenie przejrzystości wpływa na starszego scrolls v: skyrim

Lifewire/Matthew S. Smith

Clarity Boost również trzyma się bliższego przyjrzenia się. Hałas widoczny w innych grach jest tutaj, ale nie tak oczywisty – możemy za to podziękować starzejącej się grafice gry. Skyrim jest atrakcyjny jak na swój wiek, ale jest mniej drobnych szczegółów, które mogłyby potknąć się o zwiększenie jasności.

To nie jest konkurs. Grałbym w Skyrim z włączoną funkcją Clarity Boost.

 

Czym jest przejrzystość Przyspiesz robienie i dlaczego jest to ekskluzywne?

Microsoft twierdzi, że Clarity Boost „wykorzystuje zestaw ulepszeń skalowania po stronie klienta”, aby poprawić jakość wizualną. To niejasny opis, a Microsoft nie odpowiedział od razu na prośbę o więcej szczegółów.

Mimo to opis wyklucza uczenie maszynowe, takie jak używane przez DLSS Nvidii. Clarity Boost prawdopodobnie przeskaluje strumień wideo i dodaje filtr wyostrzający. Takie podejście, w przeciwieństwie do uczenia maszynowego, nie tworzy nowych informacji w kadrze, dlatego czasami wprowadzany jest szum.

Taktyka Gears zwiększająca przejrzystość obok siebie

Microsoft

Dlaczego czy jednak dotyczy to wyłącznie Edge’a? Jest po stronie klienta, co oznacza, że ​​jest funkcją przeglądarki Microsoft Edge, a nie usługi Xbox Cloud Gaming. Możliwe jednak, że inne przeglądarki w przyszłości otrzymają obsługę tej funkcji.

„Przeglądarka Edge jest oparta na Chromium, więc technicznie powinno być możliwe wprowadzenie funkcji Clarity Boost do Chrome, na przykład” powiedział Jijiashvili. „Jeśli Microsoft naprawdę zamierza zapewnić masom najlepsze możliwe wrażenia z gier na konsolę Xbox, spodziewam się, że to i wszelkie inne ulepszenia zostaną w końcu wprowadzone w innych przeglądarkach internetowych”.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.