Zasady Apple App Store nie dopuszczają do gier Xbox

Gry Xbox na iPada, MacBooka i iPhone'a obok kontrolera xbox

Microsoft

Eksperci twierdzą, że ścisła kontrola Apple nad App Store jest jednym z głównych powodów, dla których nie widzieliśmy pełnoprawnych wydań gier na konsolę Xbox na urządzeniach Apple. Ale Microsoft też nie jest niewinny.

Nowa seria e-maili między Microsoftem a Apple rzuciła nowe światło na trwający nacisk na wprowadzenie gier w chmurze Xbox do App Store. Wiadomości e-mail odkryte przez The Verge pokazują, że Microsoft był skłonny grać zgodnie z zasadami Apple – w większości. Zamiast podążać za żądaniem Apple, aby oddzielić każdą aplikację i uwzględnić w niej pakiet strumieniowy, Microsoft chciał pojedynczej aplikacji, która oferowałaby dostęp do wszystkich swoich gier. Ostatecznie Apple odrzucił tę propozycję, co zdaniem ekspertów mogło być napędzane chęcią przestrzegania wytycznych App Store.

„Pierwszą i główną trudnością są zasady Apple App Store, Jonathan Tian, ​​współzałożyciel Mobitrix, firmy zajmującej się aplikacjami, które pomagają przesyłać dane i naprawiać błędy systemu iOS, powiedział Lifewire w e-mailu.

Bariery wejścia

Tian mówi, że wytyczne Apple App Store od dawna stanowią punkt sporny z programistami. Gigant technologiczny trzyma się ich mocno, tworząc niemal żelazny uścisk w App Store. To jest coś, co widzieliśmy kilka razy w ostatnich miesiącach, zwłaszcza podczas ogromnego procesu sądowego Epic przeciwko Apple, który miał miejsce w ciągu ostatniego roku.

Jednym z najważniejszych punktów poczynionych podczas tego procesu było to, że wytyczne Apple, które wymagają od programistów przestrzegania wielu wymagań, tworzą stan monopolistyczny dla aplikacji na urządzenia z systemem iOS. Docelowo Apple chce zarządzać swoim App Store i oferowanymi przez siebie aplikacjami. Częściowo wynika to z bezpieczeństwa użytkownika — jednego z wielu powodów, dla których Apple podaje obecne wytyczne. Inny powód, według niektórych, ma związek z wymaganym przez Apple ograniczeniem zakupów w aplikacji.

"Pierwszą i główną trudnością są zasady Apple App Store."

Ponieważ przesyłanie strumieniowe Xbox Game Pass umożliwiłoby pobieranie pełnoprawnych gier Xbox, w niektórych z nich mogą być dostępne zakupy w aplikacji — na przykład niedawno wydana Halo Infinite. Ale zgodnie z wytycznymi Apple wymaga 30 procent wszystkich zakupów w aplikacji dokonywanych za pośrednictwem aplikacji w jego sklepie. To było centrum sporu, który doprowadził do usunięcia Fornite z App Store, a niektórzy uważają, że może to być kluczowa część tego, dlaczego Microsoft i Apple nie mogły dojść do porozumienia w sprawie wprowadzenia gier Xbox na iOS.

Bez względu na to, która konkretna część wytycznych jest winna, jasne jest, że Apple wysunął pewne żądania, których Microsoft nie chciał lub nie mógł się zobowiązać. W związku z tym bariery wejścia, które Apple ustanowił, uniemożliwiły oficjalnym debiutom gier Xbox w App Store. Przynajmniej na razie.

Czy w przyszłości otrzymamy aplikacje do gier Xbox?

Microsoft i Apple nie osiągnęły jeszcze umowy, możliwe, że w przyszłości w App Store pojawią się gry na konsolę Xbox. Odkryte e-maile pokazują, że Microsoft był skłonny spotkać się z Apple w środku. Rozmowy jednak gdzieś się załamały, więc Microsoft postanowił obejść wytyczne.

Halo Infinite działa na iPhonie przez chmurę Xbox streaming

Ryland Dean/Unsplash

jesteśmy w tej chwili. Gry na konsolę Xbox mogą nie być dostępne do pobrania ze sklepu iOS App Store, ale nadal można z nich korzystać na urządzeniach z systemem iOS. W rzeczywistości możesz grać w gry Xbox bezpośrednio z przeglądarki na iPhonie lub iPadzie. Korzysta z usługi przesyłania strumieniowego Xbox Game Pass, która zapewnia dostęp do setek gier w ramach miesięcznej subskrypcji. 

W żadnym wypadku nie jest to idealne rozwiązanie. Nadal będziesz potrzebować szybkiego Internetu, aby w pełni wykorzystać tę usługę, a może być konieczne podłączenie kontrolera do telefonu, aby naciskać przyciski bardziej precyzyjnie. Ale teraz, gdy Microsoft technicznie ma gry na Xbox, w które można grać na iOS, firma może nie czuć, że musi spełniać wszystkie wymagania Apple.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.