Zła wiadomość dla użytkowników Minecrafta: Twój profil może zostać usunięty!

Podjęto kontrowersyjną decyzję dotyczącą gry Minecraft: Java Edition. Minecraft, który został sprzedany gigantowi technologicznemu Microsoft w 2014 roku, od tego czasu jest dostępny za pośrednictwem konta Mojang. Minecraft: Bedrock Edition, nazwa konsoli gry i wersja Windows Store, wymaga konta Microsoft do grania.

Deweloper Mojang Studios ogłosił w 2020 r., że rozdział kont między tymi dwiema wersjami zostanie zniesiony. W tym kontekście powiedział, że okres konta Mojang zakończy się w wersji Minecraft w wersji Java Edition i zostanie zastąpiony kontem Microsoft. To przejście, które spotkało się z reakcją niektórych użytkowników, właśnie się rozpoczyna.

Mojang Studios ogłosiło, że od 10 marca Minecraft: Java Edition będzie działać tylko z kontem Microsoft. Stwierdzając, że miliony użytkowników dobrowolnie przeniosło swoje konto Mojang do Microsoftu w 2021 roku, firma stwierdziła, że ​​czas przyznany graczom dobiegł końca i konto Microsoft będzie teraz obowiązkowe.

Firma wyjaśniła również przyczynę zmiany w powiązanym poście na blogu. „Nie będziesz mógł grać w Minecraft: Java Edition, chyba że przełączysz się na konto Microsoft”. Mojang Studios podzieliło się wiedzą, że robią to, aby zapewnić wszystkim bezpieczną rozgrywkę.Według oświadczenia, konto Mojang można przenieść do Microsoftu w kilka minut, a firma nie będzie pobierać od użytkowników żadnych dodatkowych opłat w trakcie procesu przejścia. Mojang – integrację z Microsoft można łatwo uruchomić za pomocą konta ‘przenieś konto’ w programie uruchamiającym Minecraft i na stronie Minecrafta.

Użytkownicy, którzy ukończą przepustkę, otrzymają bezpłatną pelerynę, której będą mogli używać na swoich postaciach. Ponadto istniejące dane konta Mojang w grze Minecraft: Java Edition nie zostaną usunięte. Gracze’ nazwy użytkowników, postępy, dzieła i skórki zostaną przeniesione do firmy Microsoft bez strat.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.