Wycieki Pixel 7 pokazują, że Google ma w końcu konsekwentną działalność telefoniczną

Two phones side-by-side.

Pixel 6 ma zaledwie kilka miesięcy, ale pierwsze wycieki z projektów Pixel 7 zostały usunięte. Wygląda na to, że Google niedawno przesłał pliki CAD do branży produkcji spraw, ponieważ zarówno Steve Hemmerstoffer (alias OnLeaks), jak i David Kowalski (alias xleaks7) opublikowali dziś rendering Pixel 7.

Te nieoficjalne wycieki renderowania są zwykle oparte na pomiarach, które Google musi wysłać stronom trzecim, aby akcesoria (takie jak przypadki) były gotowe na daty premiery. Oznacza to, że kształt wszystkiego powinien być dokładny aż do milimetra, ale drobniejsze szczegóły (takie jak materiały, kolory lub umieszczenie obiektywów aparatu w bloku kamery) mogą nadal znajdować się w powietrzu.

Nawet przy tych zastrzeżeniach nie można obejść dużego obrazu przedstawionego przez oba rendery: Pixel 7 wygląda jak Pixel 6. Uwielbialiśmy projekt Pixel 6, więc przeniesienie go do Pixel 7 to najlepszy wynik, na jaki mogliśmy się spodziewać. Oczekuje się, że nadchodzący Pixel 6a średniej klasy będzie również podążał tym samym motywem projektowym. W rzeczywistości zakończyliśmy recenzję Pixel 6, mówiąc: „Mam nadzieję, że jest to nowy początek dla Google Hardware: początek stabilnej, spójnej mapy produktów, spójnej konstrukcji sprzętu i znaczącego procesu z roku na rok.„Jak dotąd wygląda na to, że otrzymujemy całą stabilność i konsekwencję, na którą liczyliśmy.

Posiadanie podobnych projektów z roku na rok dla sprzętu jest standardową rzeczą dla większości profesjonalnych producentów sprzętu. Ale o Google mówimy, więc ten poziom stabilności i spójności jest w rzeczywistości kamieniem milowym. Wcześniej wysiłki Google w zakresie sprzętu telefonicznego były tak niespokojne z roku na rok, że ten poziom spójności był niemożliwy.

The side of the Pixel 7 Pro render.

Pixel 1 XL został zbudowany przez HTC, a Pixel 2 XL został zbudowany przez LG, więc telefony nie miały prawie nic wspólnego. Wraz z Pixel 3 produkcja przeniosła się do Foxconn, podobnie jak iPhone, a także w 2018 r. Google zawarło umowę o wartości 1,1 miliarda dolarów na zakup dużej części zespołu inżynierów smartfonów HTC. W następnym roku telefony Pixel 4 i 4 XL były pierwszymi wydaniami od Pixel 1, które wyglądały jak para urządzeń. Następnie Google zdecydowało się pominąć flagowy rynek smartfonów dla Pixel 5. Przejście z Pixel 6 do Pixel 7 wydaje się być pierwszym flagowym cyklem telefonicznym Google, w którym nie uruchomił ponownie wszystkiego i nie zaczął od nowa. To jest postęp! Może to być wolniejszy postęp niż ktokolwiek oczekiwał od firmy o wartości prawie 2 bilionów dolarów, ale jest to postęp.

Mówiąc o ciągłości, Pixel 6 wprowadził Google Tensor SoC, który został stworzony we współpracy z oddziałem Exynos firmy Samsung. W przypadku Pixela 7 wiemy, że Tensor 2 jest już w przygotowaniu. 9to5Google był w stanie wykopać niektóre nazwy kodów i numery modeli związane z chipem, który podobno zostanie dostarczony z niezapowiedzianym „Exynos Modem 5300.„

Szczegóły bloku kamery na tych wczesnych renderach są zawsze najbardziej wstrząsającymi częściami, ale oba rendery pokazują naprawdę duże otwory obiektywu, które mogą wskazywać na ulepszony sprzęt kamery. Ponownie, ulepszanie sprzętu kamery co roku jest normalne dla większości producentów, ale byłby to duży punkt dojrzewania dla Google Hardware, który wcześniej poddał recyklingowi czujnik Sony IMX362 / 3 w Pixel 2, 3, 4 i 5. Wygląda na to, że Google przesunął okno mmWave na górnej krawędzi telefonu w obu modelach. Obecnie okno jest dużym plastikowym wycięciem na środku telefonu, w których okna są przesuwane na bok.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.