Wsparcie dla Ukrainy pochodziło z branży gier!

Podczas gdy na Ukrainę napływały różne wsparcie z całego świata, CD Projekt RED, twórca gier Wiedźmin i Cyberpunk 2077, nie pozostawał bezczynny. Studio przekazało darowizny na rzecz polskiej organizacji charytatywnej, która pracuje bezpośrednio z obywatelami Ukrainy. On również oficjalnie to ogłosił.

Firma ogłosiła to w mediach społecznościowych. W tym momencie CD Projekt RED stwierdził, że atak na Ukrainę ich zszokował i rozwścieczył. W ten sposób studio podzieliło się z opinią publiczną, że przekazało łącznie 243 295 USD.

Ubisoft jest jednym ze zwolenników CD Projekt RED

Oprócz studia ogłosili, że nie mogą pozostać obojętni na taką niesprawiedliwość. Dlatego wezwał wszystkich do wsparcia Ukrainy. Polska organizacja humanitarna Polska Akcja Humanitarna wystąpiła o dodatkowe fundusze na bezpośrednią pomoc osobom dotkniętym okupacją.

Istnieją inne studia gier pomagające Ukrainie. Na pierwszym miejscu wśród nich jest Ubisoft. Znana z serii Assassin's Creed, firma zaoferowała dodatkowe fundusze ukraińskiemu pracownikowi na pomoc w mieszkaniu, podróży i przeprowadzce. Ponadto studio zapewnia wcześniejsze wypłaty wynagrodzenia.

Ubisoft powiedział, że jego główną troską jest bezpieczeństwo i komfort swoich pracowników. Firma posiada na Ukrainie dwa studia, które obecnie pełnią dyżur. Jeden z nich znajduje się w Kijowie, a drugi w Odessie.

Różne oświadczenia pochodziły od twórców gier wideo z Ukrainy. Najważniejszym z nich był GSC Game World, twórca gry Stalker. Dodatkowo, obok studia, w opozycji byli studio Sherlock Holmes Frogwares i producent Suvarium Vostok Games.

Reagując na wojnę, studia szukały również wsparcia dla ofiar wojny. Zaprosił ludzi do wspierania go, aby zrobili wszystko, co mogli.

Jak znaleźć wsparcie od studiów gier na Ukrainę? Nie zapomnij podzielić się z nami swoimi pomysłami w sekcji komentarzy!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.