Wkrótce w systemie Windows 11: Więcej przypomnień, że komputer nie spełnia wymagań

Windows 11 is going to keep reminding you if your hardware isn't supported, even if it's already installed and running fine.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 11 na jednym z wielu komputerów, które nie spełniają rygorystycznych wymagań systemowych, Twoje dotychczasowe wrażenia prawdopodobnie nie różniły się tak bardzo od kogoś, kto uruchamia go w „oficjalnie” obsługiwanym systemie. Pomimo wielu ostrzeżeń, że Microsoft może wstrzymać podstawowe aktualizacje zabezpieczeń tych urządzeń, do tej pory otrzymali te same aktualizacje w tym samym czasie, co „obsługiwane” komputery.

Ale to nie znaczy, że te komputery będą otrzymywać aktualizacje na zawsze, a Microsoft nadal chce, abyś wiedział, że Twój komputer nie jest obsługiwany, gdy nie spełnia wymagań systemowych. W tym celu użytkownik Twittera Albacore odkrył wiadomość u góry aplikacji Ustawienia, która przypomni Ci, kiedy komputer nie spełnia wymagań systemu Windows 11. Do tej pory tego rodzaju przypomnienia i komunikaty ostrzegawcze miały miejsce przed i podczas procesu instalacji systemu Windows 11, a nie później.

Ta nowa wiadomość jest jedną z kilku nowych funkcji eksperymentalnych czających się pod powierzchnią obecnych wersji testowych Microsoft Windows 11. Inni, które, jak niedawno zauważyła firma, mogą ujrzeć światło dzienne, dołącz konfigurowalne „naklejki” na pulpit, ocena zrównoważonego rozwoju do pomiaru i poprawy wydajności energetycznej komputera (odcienie indeksu Windows Experience) możliwy zwrot niektórych funkcji trybu tabletu, które zostały usunięte podczas migracji z systemu Windows 10 do systemu Windows 11, oraz lepszy tryb przepełnienia paska zadań, gdy ma zbyt wiele ikon.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.