Wkrótce iPhone’y będą przetwarzać płatności zbliżeniowe bez dodatkowego sprzętu

A smartphone on a wooden table.

Dzisiaj Apple ogłosiło ograniczoną nową funkcję dostępną na iOS. Dzięki „Tap to Pay on iPhone” handlowcy i dostawcy będą mogli przyjmować płatności zbliżeniowe od klientów w punkcie sprzedaży za pomocą aplikacji na iPhone’a.

Do tego momentu aplikacje w punktach sprzedaży, takie jak Stripe, musiały korzystać z dodatkowego sprzętu, który łączy się z iPhone’em bezprzewodowo lub przez Lightning lub port słuchawkowy. Teraz nie będzie potrzebny żaden dodatkowy sprzęt – ale programiści będą musieli wbudować tę funkcję w swoje aplikacje za pomocą narzędzi, które zapewnia Apple.

Przynajmniej na razie Tap to Pay będzie działać tylko na aplikacjach od partnerów uczestniczących Apple. W tej chwili oznacza to Stripe, giganta w branży mobilnych punktów sprzedaży. Apple mówi, że więcej partnerów przyjdzie później.

Stripe wcześniej oferował swoim klientom zarówno aplikację, jak i towarzyszący jej sprzęt. Teraz akceptuje rejestrację zamkniętego programu beta Tap to Pay na iPhonie.

Stuknij, aby zapłacić na iPhonie, będzie działać na iPhonie XS, a później – oznacza to, że iPhone X, iPhone 8 i iPhone 7 nie są obsługiwane, na przykład. Apple nie powiedział jeszcze nic o iPadach, mimo że iPad jest również bardzo popularnym urządzeniem w punkcie sprzedaży.

Komunikat prasowy Apple opisuje tę funkcję pod kątem jej działania zarówno dla dostawców, jak i klientów:

Przy kasie sprzedawca po prostu poprosi klienta o przytrzymanie iPhone’a lub zegarka Apple Watch, aby zapłacić Apple Pay, zbliżeniową kartą kredytową lub debetową lub innym portfelem cyfrowym w pobliżu iPhone’a sprzedawcy, a płatność zostanie bezpiecznie zakończona przy użyciu technologii NFC. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt do akceptowania płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Tap to Pay na iPhonie, dzięki czemu firmy mogą przyjmować płatności z dowolnego miejsca prowadzenia działalności.

Komunikat prasowy wyjaśnia dalej, że Tap to Pay na iPhonie stosuje takie samo podejście do bezpieczeństwa i prywatności jak Apple Pay, co oznacza (między innymi), że Apple nie wie, co jest kupowane, i nie zna tożsamości nabywcy albo.

Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet, powiedziała w oświadczeniu:

Ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z cyfrowych portfeli i kart kredytowych, Tap to Pay na iPhonie zapewni firmom bezpieczny, prywatny i łatwy sposób przyjmowania płatności zbliżeniowych i odblokowywania nowych doświadczeń kasowych przy użyciu mocy, bezpieczeństwa i wygody iPhone’a. We współpracy z platformami płatniczymi, twórcami aplikacji i sieciami płatniczymi ułatwiamy firmom każdej wielkości – od solopreneurs po dużych detalistów – płynne przyjmowanie płatności zbliżeniowych i kontynuowanie działalności.

Należy wziąć pod uwagę pewne kluczowe tło, a mianowicie, że Apple nabyło startup Mobeewave – który pracował nad technologią do obsługi płatności zbliżeniowych za pośrednictwem bezprzewodowej technologii smartfonów – w 2020 roku. Przejęcie to prawdopodobnie odegrało rolę w pojawieniu się Tap to Pay na iPhonie.

Obsługa opcji Tap to Pay na iPhonie dla twórców aplikacji pojawi się w nienazwanej nadchodzącej wersji beta iOS. Apple twierdzi, że funkcja zostanie uruchomiona dla użytkowników końcowych w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku, ale niektóre treści internetowe z Stripe sugerują bardziej szczegółowe okno: kiedyś tej wiosny.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.