Ujawnione wiadomości e-mail pokazują potencjalnego zespołu Apple i Microsoft App Store

Jest cola i jest Pepsi, ale co by się stało, gdyby ci dwaj korporacyjni giganci stali się najlepszymi pąkami i wypuściła jakąś franken-colę? To prawie się stało z Microsoftem i Apple.

Microsoft prawie zawarł umowę z Apple, aby wypuścić mnóstwo gier ekskluzywnych dla Xbox w App Store, zgodnie z wyciekami e-maili Apple odkrytych przez The Verge. Nie byłyby to okrojone mobilne wersje popularnych franczyz, takich jak gra Halo typu „dopasuj 3” lub cokolwiek innego, ale raczej pełne legalne wydania działające na iPhone'ach i iPadach. 

Zespół Xbox Apple

Alexandru Acea

Jak to jest możliwe? Chodzi o platformę Xbox Cloud Gaming (xCloud) firmy Microsoft, która może zdalnie przesyłać strumieniowo tytuły AAA z farmy serwerów. Gdyby ta umowa została sfinalizowana, teoretycznie można było kupić Halo Infinite w sklepie Apple App Store i grać w nią bezpośrednio na telefonie bez konieczności wyskakiwania na Xbox Game Pass.

Jednak według wiadomości e-mail z lutego 2020 r., szef działu Microsoft Xbox rozwój Lori Wright wyraziła pewne zaniepokojenie wrażeniami użytkownika końcowego takiego posunięcia.

Wright powiedział, że niektóre problemy z konwergencją mogą powodować zamieszanie dla konsumentów i ogólne frustrujące doświadczenie w porównaniu do gier uruchamianych na natywnej platformie.

Wytyczne Apple App Store ostatecznie zwyciężyły w tych negocjacjach, z rozmowy załamują się we wrześniu 2020 r. Microsoft powiedział, że szczególnym punktem spornym było to, że Apple chciał, aby każda gra była otwierana jako indywidualna aplikacja, bez uniwersalnego punktu wejścia lub pojedynczej aplikacji parasolowej.

Wiceprezes Xbox Cloud Gaming Kareen Choudry zauważył, że firma Apple ostatecznie odrzuciła ich propozycje dla aplikacji podobnej do Game Pass w App Store i to było to.

Oczywiście na iPadach i iPhonach brakuje — wiesz — przycisków, więc prawdopodobnie byłby to kolejny problem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.