Ubisoft wprowadza nową skalarną technologię gier opartą na chmurze

Ciągły rozwój technologii wpływa na branżę gier tak samo, jak na wszystkie inne branże, powodując, że co roku spotykamy się z grami, które zaskakują nas jeszcze bardziej. W ciągu ostatnich dni podzieliliśmy się z wami jednym z takich wydarzeń i przekazaliśmy, że szczegóły pochodzą z tajemniczego projektu gry Intela „Project Endgame”.

Teraz, z siedzibą we Francji Deweloper i wydawca gier, firma Ubisoft, w skład której wchodzą Assasin’s Creed, Watch Dogs i wiele innych popularnych gier, wygłosili oświadczenia na temat opracowanej przez siebie zupełnie nowej technologii chmury i pokazali nam, co nas czeka.

Nieograniczone wirtualne światy można utworzyć za pomocą Ubisoft Scalar

ogłosiło Scalar, nową technologię chmurową stworzoną do tworzenia gier i rozgrywki, przed Game Developers Conference, na której nie zabraknie gigantów branży gier wideo. Według oświadczeń, technologia ta zwiększy elastyczność i moc silników gier Ubisoft, a także zmniejszy zależność sprzętową. Ponadto stwierdzono, że Skalar zaoferuje nowe możliwości programistom i graczom.

Dodatkowo stwierdzono, że Skalar może być używany do tworzenia i zasilania „gier jutra”. W komunikacie prasowym firmy gry wykorzystujące Ubisoft Skalar mogą wykorzystywać niemal nieograniczone ilości mocy obliczeniowej; Mogłoby to umożliwić tworzenie niekończących się wirtualnych światów i szczegółowych symulacji o bezprecedensowej skali i głębokości.

Francuska firma Scalar może niezależnie wdrażać mikrousługi (sztuczna inteligencja, głos, fizyka) w chmurze; Dodał, że w rezultacie może pozwolić twórcom gier na aktualizowanie i ulepszanie usługi bez wzajemnego oddziaływania, w przeciwieństwie do tego, co dzieje się z tradycyjnymi silnikami gier.

Na koniec stwierdzono, że nowy system chmury opracowany przez Dział technologii produkcji firmy, który obejmuje 500 ekspertów technologicznych, może zaoferować programistom możliwość dodawania funkcji i aktualizacji bez przerywania sesji gry, w którą nadal gra. To są gracze; Oznacza to, że nie powinien zawracać sobie głowy dodatkowymi rzeczami, takimi jak dodatkowe pakiety, aktualizacje, które przychodzą do gry. Oczywiście nie byłoby błędem stwierdzenie, że jest to ekscytujące stwierdzenie, chociaż należy zauważyć, że w tej chwili nie jest to w praktyce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.