Ubisoft i Take-Two zawieszają sprzedaż gier do Rosji

Jak wiecie, najważniejszym punktem porządku obrad na świecie od prawie dwóch tygodni jest inwazja Rosji na Ukrainę. Po operacjach zainicjowanych przez Rosję rządy i firmy z całego świata ogłosiły wiele sankcji w celu „wstrząśnięcia Rosją gospodarczo”. Wiele organizacji, od firm technologicznych po firmy zajmujące się grami, było zaangażowanych w te sankcje i oświadczenia dotyczące reakcji w krótkim czasie.

Podczas gdy giganci ze świata gier, tacy jak CD Projekt RED, EA Games, Activision Blizzard i Epic Games, jeden po drugim ogłosili, że zaprzestali działalności, takiej jak sprzedaż gier w Rosji, do listy dołączyło jeszcze dwóch gigantów branży. Take-Two i Ubisoft ogłosiły, że przestaną sprzedawać gry w Rosji i na Białorusi z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Gry Take-Two i Ubisoft nie będą sprzedawane w żadnym z krajów

Ubisoft poinformował w oświadczeniu, że gra została wydana w Rosji i na Białorusi z powodu „trwającej tragedii na Ukrainie”. ogłosił, że zaprzestał sprzedaży i instalacji. Chociaż nie ma jasnego wyjaśnienia, czy wstrzymano sprzedaż wszystkich gier, wersji fizycznych i cyfrowych, źródła wskazują, że sprzedaż obu wersji jest zabroniona.

Z drugiej strony Take-Two, złożył podobne oświadczenie i stwierdził, że zaprzestał wszelkiej sprzedaży gier, instalacji i działań marketingowych w Rosji i na Białorusi z powodu okupacji. Ogłoszono również, że decyzja ta dotyczy wszystkich firm pod parasolem Take-Two, takich jak Rockstar Games i 2K Games.

Dzięki tym wyjaśnieniom gracze z Rosji i Białorusi nie będą już mogli kupować popularne serie gier, takie jak Assasin’s Creed, Far Cry, GTA, Red Dead Redemption; Nie będą mogli zainstalować.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.