Tajemniczy laptop bez portu ma 7 mm grubości

Craob X.

Ponieważ laptopy stały się cieńsze i lżejsze, po drodze poświęcono się. Często poświęcenia te dotyczą wyboru portów, ponieważ ultraprzenośne laptopy stają się coraz odważniejsze w pomijaniu takich rzeczy, jak porty USB-A, gniazda 3,5 mm i czytniki kart SD ze względu na przenośność i styl. Niezależnie od tego, czy uważasz, że jest to niewygodne czy niesamowite, spójrz na laptopa Craob X. Przenosi minimalizm na nowy poziom – ma zero zintegrowanych portów.

Dostrzeżony przez My Laptop Guide w poniedziałek, Craob X twierdzi, że jest „pierwszym na świecie ultrabookiem bez portów.„Strona internetowa Craoba zawiera ograniczone informacje o laptopie Craob X i nic o samej firmie. Nie ma daty premiery poza niejasną reklamą „wkrótce”. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo mało jest szczegółów na temat Craob X, co sprawia, że jesteśmy sceptyczni co do tego, czy i kiedy będzie dostępny. W rzeczywistości nie możemy nawet znaleźć wzmianki o firmie istniejącej poza tą witryną.

Mimo to Craob X przedstawia ciekawy pomysł na przyszłość ultraprzenośnych laptopów. Podczas gdy nawet najdelikatniejszy ultraprzenośny zwykle oferuje co najmniej port USB-C, talia Craob X jest pusta. I widzimy dlaczego – nie ma tam miejsca, aby zmieścić cokolwiek.

Według strony internetowej Craoba laptop o przekątnej 13,3 cala ma grubość 7 mm i waży 861,83 g. Byłoby to imponujące, nawet w porównaniu z innymi lekkimi muszlami. Mierzący 14,8 mm grubości 0,58 cala i ważący 2,64 funta (1 197,48 g), Dell XPS 13 jest o 107,14 procent grubszy i 38,95 procent cięższy niż deklarowane pomiary Craoba X.

Prawdopodobnie możesz użyć Bluetooth do podłączenia urządzeń peryferyjnych do urządzenia, ale strona nie uwzględnia możliwości Bluetooth laptopa.

Oczywiście laptop nadal potrzebuje sposobu na uzyskanie mocy. Craob X wykorzystuje urządzenie podobne do MagSafe, które magnetycznie mocuje się do pokrywy laptopa. Bezprzewodowa ładowarka, nazwana PortsHub, ma własne porty – USB-C, USB-A, Thunderbolt (wersja nie została ujawniona), gniazdo słuchawkowe i czytnik kart SD – dzięki czemu może również ładować inne urządzenia. Nie jest jasne, ile mocy może wydać ładowarka bezprzewodowa, jak szybko komputer się nim ładuje lub czy ładowarka może jednocześnie zasilać inne urządzenia i laptopa.

The PortsHub appears to provide some cable management, too.

Nie jest również jasne, czy bezprzewodowy PortsHub wyśle dane do komputera. Czytnik kart SD i gniazdo słuchawkowe w bezprzewodowej ładowarce sugerują, że tak będzie, ale PortsHub miałby trudności z obsługą maksymalnej przepustowości Thunderbolt 4 wynoszącej 40 Gb / s przez Wi-Fi 6E, jedyny protokół bezprzewodowy potwierdzony w laptopie.

Craob X kontynuuje swój uderzający design z niewiarygodnie małymi ramkami podkreślonymi przez kamerę internetową zintegrowaną bezpośrednio z wyświetlaczem 4K.

Bezels are kept to a minimum.

Laptop twierdzi, że używa mobilnego procesora Alder Lake 12. generacji, a mianowicie Core i7-1280P. Seria P Intela nadaje się do cieńszych laptopów o mniej wydajnym chłodzeniu. Mówiąc dokładniej, układ działa z prędkością zegara podstawowego 1,8 GHz i ma sześć rdzeni wydajności (do 4,8 GHz) i osiem rdzeni wydajności (do 3,6 GHz). Craob X będzie miał również do 32 GB pamięci LPDDR5 RAM i 2 TB pamięci PCIe 4.0 x4 SSD.

Craob X przewiduje świat, w którym laptopy bez portów są poważnie rozważane. Ciekawie będzie obejrzeć odbiór Craob X – a jeszcze bardziej intrygujące, czy prowadzi innych producentów laptopów do jeszcze odważniejszych pominięć w wyborze portów.

Ars Technica może uzyskać rekompensatę za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.

Aktualizacja 2/1/2022, 15:15 ET: Ten artykuł został zredagowany, aby dostarczyć dodatkowych informacji o Craob. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.