Steam zaniepokojony: ogłoszono liczbę użytkowników Epic Games

Według oświadczenia złożonego przez firmę Epic, liczba użytkowników Epic Games jest rekordowa. Podczas gdy większość kont na platformie służy do kupowania i grania w gry komputerowe, niektóre konta są preferowane na konsolach i urządzeniach mobilnych, takich jak Fortnite i Rocket League.

Obecnie istnieje ponad 500 milionów kont Epic Games, a większość Epic Games’ baza użytkowników pochodzi z Fortnite. Na przykład ci, którzy grają w Fortnite na konsoli, nie muszą tworzyć pełnego konta Epic. W Fortnite można grać za pomocą “anonimowego” Konto Epic Games bez nazwy użytkownika lub adresu e-mail. Fortnite miał ponad 350 milionów zarejestrowanych graczy w maju 2020 r., przy czym tacy nieuwzględnieni gracze stanowią znaczną część z 500 milionów.

Liczba użytkowników Epic Games przekroczyła 500 milionów

Sklep Epic Games Store osiągnął w 2021 roku ponad 194 miliony użytkowników, co stanowi wzrost o 34 miliony w porównaniu z poprzednim rokiem. Firma stwierdziła, że ​​w grudniu miała 62 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie, liczba aktywnych użytkowników dziennie osiągnęła 31,1 miliona, a najwyższa liczba jednoczesnych użytkowników osiągnęła 13,2 miliona.

Epic zainwestował również dużo w swój program darmowych gier wideo, który będzie kontynuowany przynajmniej do końca tego roku. W zeszłym roku firma udostępniła 89 gier na 765 milionach kont.

Ale oferowanie Grand Theft Auto V za darmo przyniosło 7 milionów nowych użytkowników Epic Games Store w ciągu jednego dnia. Kampanie do gier takich jak Civilization VI, World War Z i Subnautica doprowadziły do ​​znacznego wzrostu liczby nowych użytkowników. Przejście Rocket League na model free-to-play również wpłynęło na liczbę użytkowników.

Gracze wydali około 840 milionów dolarów, co stanowi 20-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Nieco ponad jedną trzecią tej kwoty wydano na gry firm trzecich, podczas gdy największymi tytułami firm trzecich w sklepie były Final Fantasy VII Remake Intergrade, Hitman 3, Far Cry 6, Genshin Impact, Darkest Dungeon, Kena: Bridge of Spirits, Chivalry 2 i GTA V.

Możesz podzielić się z nami swoimi opiniami na temat Epic Games w sekcji komentarzy i na forum SDN.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.