Steam Deck może zawieść z wydajnością baterii!

Steam, największy sklep z grami cyfrowymi na platformie PC, wypuszcza podręczną konsolę jeszcze w tym miesiącu. Do tej pory złożono wiele obietnic dotyczących przenośnej konsoli o nazwie Steam Deck. Jedną z ciekawostek dotyczących konsoli, o której mówi się, że każda gra na Steamie może uruchomić się z co najmniej 30 klatkami na sekundę, jest wydajność baterii. Zgodnie z testem, przenośna konsola może w niektórych przypadkach denerwować cię wydajnością baterii.

W przenośnych konsolach często widzimy, że bateria zamiast wydajności wysuwa się na pierwszy plan. Jednak na Steam Deck sytuacja wygląda inaczej, konsola oferuje wysoką wydajność i obiecuje dobrą wydajność baterii. Chociaż nie możemy potwierdzić, jak dobrze spełniono te obietnice, ponieważ nie został jeszcze opublikowany, jeden z pierwszych raportów nie jest zbyt pocieszający.

Choć konsola nie została jeszcze wydana, Gamers Nexus mieli okazję przetestować urządzenie. Devil May Cry 5, który w swoich testach wymaga dużej wydajności, został uruchomiony i zmierzono wydajność baterii urządzenia. W grę można było grać przez dwie godziny z wyłączonym dźwiękiem konsoli i jasnością na poziomie 50 procent. Potem ładunek się wyczerpuje. Gdy ustawienia graficzne gry zostaną zwiększone, a synchronizacja pionowa wyłączona, czas życia skraca się do 87 minut.

Chociaż Devil May Cry 5 to dość ciężka gra, Valve zapowiadając konsolę obiecało długi okres użytkowania. Poinformowano, że czas użytkowania może wynieść 8 godzin, ale przykro jest widzieć 2 godziny nawet w ciężkiej grze. Ale teraz nie musisz się martwić. Bo faktem jest, że konsola będzie dalej optymalizowana w przyszłości. Możliwe jest również, że przyszłe aktualizacje zwiększą wydajność baterii konsoli.

Tworzenie przyszłych gier z myślą o Steam Deck może być sytuacją, która ożywi tę konsolę. Chociaż nie ogłoszono jeszcze żadnej gry, która ma zostać zoptymalizowana pod kątem Steam Deck, Valve powinno nawiązać ten dialog z twórcami, jeśli chcą, aby ta konsola działała. Ponieważ mówimy o największym na świecie cyfrowym sklepie, nawet zniżka prowizji dla programistów może przynieść korzyści Steam Deckowi.

Jednak na razie wydajność Steam Decka w grach AAA nie jest wyglądają bardzo zachęcająco. Więcej o wydajności dowiemy się, gdy konsola trafi do sprzedaży pod koniec miesiąca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.