Recenzja Assetto Corsa Competizione nowej generacji

Dla miłośników sportów motorowych w świecie gry są dwie opcje. Albo wybierzesz jedną z gier zręcznościowych, które zainstalujesz w siedzeniach setek samochodów i będziesz się dobrze bawić, albo zwrócisz się do symulacji, które są zbyt dobre, by opuścić prawdziwy świat i nie wybaczają popełnionych błędów. Oczywiście w Arcade mamy szczęście, ale jeśli chodzi o symulację, sytuacja staje się trudna. Zwłaszcza w świecie konsolowym, jeśli odłożymy na bok symulacje, do niedawna nie było zbyt wielu opcji. Assetto Corsa Competizione, którym pecetowi gracze cieszą się od wielu lat w 2020 roku, trafiło na konsole z problemami z wydajnością, ale przynajmniej zmieniło tę sytuację. Może te problemy mogły wtedy uniemożliwić ci granie w tę grę. Ale teraz mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Assetto Corsa Competizione, jeden z najlepszych symulatorów wyścigów, został ponownie wydany dla następnej generacji w przerobionej formie. Co więcej, ci, którzy mają poprzednią wersję, mogą uaktualnić do nowej wersji całkowicie bezpłatnie. Więc ponownie zdjęliśmy kierownicę z półki i podłączyliśmy ją do naszego Xbox Series S, i postanowiliśmy spróbować tego symulatora, który jest zakorzeniony nawet dla prawdziwych kierowców wyścigowych. Recenzja może być nieco spóźniona, ale nie chcieliśmy oceniać tak ambitnej symulacji bez oddania jej sprawiedliwości. Jak więc jest nowa wersja gry, spójrzmy na to razem.

Jest tylko GT World Championship, ale to wystarczy

Jak większość ludzi kochamy sporty motorowe. Niestety poza grami F1 nie ma zbyt wielu opcji dla tych, którzy wolą gry oparte wyłącznie na określonej klasie wyścigowej. Naprawdę trudno znaleźć grę tak konkretną jak ta. Co więcej, wspaniałym osiągnięciem jest oferowanie tak dużej różnorodności i rozrywki na wysokim poziomie, nawet w jednym wyścigu mistrzowskim. Za to na pochwałę zasługuje programista Kunos Simulazioni. Assetto Corsa Competizione, która jest bardzo podobna do serii Project CARS; Jest to symulacja na znacznie wyższym poziomie niż gry takie jak Gran Turismo, które pojawia się pod hasłem „Real Racing Simulation”. Oznacza to, że jego użycie wymaga znacznie większej uwagi i jest również trudne do opanowania. ACC zdecydowanie nie jest grą typu let’s go. Ponieważ nawet jeśli pomoce w prowadzeniu pojazdu są włączone i dokonałeś najbardziej idealnych ustawień kontrolera, inne gry symulacyjne pozostają dziecinnie proste. To oczywiście nie jest zła rzecz. W końcu nie każda symulacja wyścigów jest zaprojektowana tak, aby przemawiać do masowego rynku. To jeden z nich. Prawdziwym entuzjastom wyścigów zapewnia solidne i satysfakcjonujące wrażenia z wyścigów. Jest to grupa docelowa zaplanowana przez dewelopera. Prawdopodobnie lepiej by to tłumaczyło sytuację, gdybyśmy powiedzieli, że prawdziwi kierowcy wyścigowi grają w ACC na trening.

Taka realistyczna symulacja wyścigowa. trudno znaleźćW Assetto Corsa Competizione każdy wyścig jest naprawdę ekscytujący i bardzo realistyczny, sztuczna inteligencja walczy o każdą pozycję na torze i wykonuje świetną robotę. Jako ktoś, kto nie ma dużego doświadczenia w symulacji, wkładamy dużo pracy w dogonienie przeciwników w wyścigach, robi się bardzo trudno, ponieważ musisz unikać kontaktu, aby uzyskać dobrą ocenę. Gdy słońce zachodzi, a światło gaśnie, wyścigi wytrzymałościowe stają się jeszcze bardziej ekscytujące. Musisz polegać na swojej znajomości toru i zawsze uważać, ponieważ chłód w nocy obniża temperaturę i sprawia, że ​​prowadzenie jest ważniejszym kryterium. Powinieneś dostosować swój czas, zmieniając drogę hamowania i zdecydowanie bardziej uważaj na swoje otoczenie. Kiedy otacza ciemność, przejścia i obrona stają się trudniejsze i bardziej niebezpieczne.

Ten poziom realizmu dominuje w całej grze. Deszcz poważnie wpływa na sposób, w jaki jeździsz, a jeśli nie jesteś ostrożny, powinieneś być tak dobry, jak kierowca rajdowy, gdy wjedziesz w żwir na szerokim zakręcie. Z naszego doświadczenia musimy przyznać, że sytuacja ta w większości kończy się wraz z końcem wyścigu. Realizm rozciąga się na ciśnienie w oponach, co oznacza, że ​​jeśli jest zbyt niskie, inżynier wyścigowy poradzi ci trzymać się z dala od chodników na zakrętach. Jeśli chcesz, aby Twój wyścig przebiegał płynnie, naprawdę powinieneś go również posłuchać.

Wydajność komputera zbliżona w nowej wersji konsoli

Ponieważ Assetto Corsa Competizione wyznacza złoty standard wyścigów symulacyjnych na konsolach, gracze mają szansę wziąć udział w wirtualnej wersji GT World Challenge. i pozwala graczom rywalizować na 11 torach mistrzostw GT3, z których każdy jest starannie odwzorowany za pomocą technologii skanowania laserowego, aby uzyskać niezrównany realizm. Szczegóły, takie jak fotorealistyczne warunki pogodowe, dynamiczne nocne wyścigi, animacje przechwytywania ruchu i wielokanałowe próbkowanie dźwięku są odzwierciedleniem zaangażowania Kunos Simulazioni w autentyczność. Ponieważ Assetto Corsa Competizione jest wydawane na konsole nowej generacji, zapewnia teraz niezrównane wrażenia 4K/60FPS GT3, których nigdy wcześniej nie widziano, dopasowane do ulepszonej wydajności wizualnej każdego systemu. Oczywiście musisz mieć Xbox Series X lub PS5, aby uzyskać 4K 60 fps. Na Xbox Series S, na którym również doświadczamy rozgrywki, oferowana jest dynamicznie zmieniająca się rozdzielczość z 1920 do 2k przy 60 fps. 60 fps jest ogólnie utrzymane, ale trzeba powiedzieć, że widzimy wartości 40, zwłaszcza gdy na ekranie jest za dużo samochodów, deszcz i błoto

W trybie multiplayer mecz jest naprawdę dobry zrównoważony

. )Oprócz listy pojazdów dostępnych w grze, kierowcy mogą również opanować niedawno wydane BMW M4 GT3, zwiększając liczbę licencjonowanych pojazdów do 25. Na każdy pojazd dostępnych jest ponad 60 dodatkowych skórek oraz w pełni regulowane konfiguracje. Te unikalne kreacje można następnie wykorzystać w dostępnych trybach dla jednego i wielu graczy, takich jak sprint, wytrzymałość i wyścig 24 godziny w spa. I tak, wciągająca gra solo Assetto Corsa Competizione oferuje również tryby kariery, mistrzostw i gry swobodnej. Oczywiście, podczas gdy rywalizujący jeźdźcy mogą sprawdzić się z trzydziestoma graczami dzięki zwiększonym pozycjom startowym nowej generacji, doświadczenie dla wielu graczy; Działa całkiem dobrze dzięki regularnym wyzwaniom, rankingom online w czasie rzeczywistym i uczciwemu systemowi dobierania graczy.

Dostępny jest również specjalny tryb dla wielu graczy, który pozwoli graczom rywalizować również ze znajomymi. Mogę powiedzieć, że Assetto Corsa Competizione obsługuje szeroką gamę sprzętu, od kontrolerów do gier po profesjonalne kierownice, dodając jeszcze więcej fizyczności i realizmu doznaniom. Jednak, jak wspomniałem na początku recenzji, kierownica jest niemal niezbędna, aby nadać grze należność. Podczas grania za pomocą gamepada precyzja jest prawie gwarantowana, aby popełniać błędy. Korzystając z gamepada, często próbujesz podnieść samochód, który wymyka się spod kontroli. Zwłaszcza jeśli nie chcesz, aby stało się to w środku wyścigu, który trwa godzinami, najlepiej zacząć od kierownicy. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że nie da się w nią grać za pomocą gamepada, ale jest to symulacja i idealną opcją byłaby kierownica.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na grę w trybie kariery, czy też spersonalizujesz swoje doświadczenia poprzez mistrzostwa, wyścigi solo o dowolnej długości lub wyzwania online, ACC zaoszczędzi Ci godzin, oferuje wystarczająco dużo treści, abyś był zajęty przez tygodnie, a nawet miesiące. Oryginalna konsolowa wersja gry Assetto Corsa Competizione miała kilka poważnych problemów. Ale jego premiera na Xbox Series X”S i PS5 skutecznie pasuje do wersji na PC, przynosząc podobne specyfikacje. Wciąż ma pewne słabości pod względem prezentacji i budowy, szczególnie dla nowych graczy, ale kiedy już się w to zagłębisz, jest to najlepsze, co możesz teraz kupić. jeden z najlepszych symulatorów wyścigów. Być może został zaprojektowany z myślą o zapalonych kierowcach wyścigowych, ale bez względu na to, jak grasz w Assetto Corsa Competizione, gwarantowane jest doskonałe i satysfakcjonujące doświadczenie symulacji wyścigów GT.

80 Deweloper: Kunos Simulazioni
Wydawca: 505 Gry
Gatunek: Wyścigi, Symulacje
Platforma: Xbox Series S/X, PS5
Strona internetowa: www.assetocorsa.it/competizione/

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.