Pojawiły się nowe funkcje na PS4 i PS5!

Firma Sony wydała wersje beta aktualizacji systemu dla PS4 i PS5 z nowymi funkcjami i ulepszeniami interfejsu użytkownika. To już druga wersja beta oprogramowania systemowego PS5. Wprowadzono nowe sposoby dostosowywania czatu grupowego w Game Base i ustawieniach ułatwień dostępu.

W wersji beta oprogramowania systemu PS4 pojawiła się funkcja Otwarte imprezy, o którą prosiła społeczność. Ta funkcja jest również dostępna w wersji beta PS5 od teraz.

Dzięki nowej opcji czatu grupowego możesz mieć zarówno otwarte, jak i zamknięte imprezy. Dodatkowo dostępna jest funkcja raportowania czatu głosowego, która zapewnia wizualne wskaźniki, aby zidentyfikować, kto mówi. Możesz teraz uruchomić SharePlay bezpośrednio z karty czatu głosowego. Oznacza to, że nie musisz najpierw uruchamiać udostępniania ekranu.

Czaty głosowe to imprezy

Na PS4 masz możliwość indywidualnego dostosowania głośności wszystkich uczestników imprezy. Ta funkcja jest już dostępna na PS5. Sony wprowadziło również kilka fundamentalnych ulepszeń po stronie PS5. Czaty głosowe nazywają się teraz imprezami. Możesz wyświetlić wszystkich swoich znajomych w sekcji ‘Znajomi’ sekcji menu sterowania.

Możesz utworzyć grupę bezpośrednio w grze i dodać tam graczy. Ikona transmisji na żywo pojawia się teraz w centrum sterowania, gdy ktoś z Twojej grupy udostępnia swój ekran. Ponadto możesz łatwo anulować zaproszenia do znajomych za pomocą przycisku odrzucania.

Nowe funkcje interfejsu użytkownika pojawiły się również na PS5. Zawierają one teraz opcje wyświetlania kolekcji gier według gatunku. Wybrane gry lub aplikacje możesz przypiąć do ekranu głównego, wybierając opcję ‘Zachowaj w domu’ element z przyciskiem opcji. Aktualizacja beta zwiększyła również liczbę aplikacji na ekranie głównym do 14.

Narrator zawiera sześć dodatkowych języków, które czytają na głos tekst na ekranie i zapewniają wskazówki głosowe dotyczące obsługi konsoli. Aktualizacja beta wreszcie dodaje obsługę dźwięku mono dla słuchawek. Możesz teraz wyświetlić go ze znacznikiem wyboru w ustawieniach, aby zobaczyć, czy jest włączony.

Co sądzisz o nowych funkcjach pojawiających się na PS4 i PS5? Nie zapomnij podzielić się z nami swoimi pomysłami w sekcji komentarzy!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.