Oppo demonstruje ładowanie smartfona o mocy 240 W, telefon jest pełny w 9 minut

Dokładnie jak szybko potrzebujesz smartfona do ładowania? Oppo ustanawia nowe rekordy prędkości ładowania smartfonów, zarówno dla smartfonów komercyjnych, jak i w laboratorium.

Nagłówek jest dziś niewiarygodnie szybkim prototypem ładowania „SUPERVOOC” firmy o mocy 240 W, który może zasilać baterię smartfona o pojemności 4500 mAh do 100 procent w dziewięć minut i osiągnąć 50 procent w zaledwie 3,5 minuty. To 1 procent co cztery lub pięć sekund ładowania. Prototyp Oppo wprowadzony na Mobile World Congress ma odczyt procentowy baterii, który trafia do dwóch miejsc po przecinku, dzięki czemu możesz oglądać, jak liczby te naprawdę lecą w górę.

240 W jest tylko dla prototypowego telefonu i nie wiadomo, co tego rodzaju prędkości ładowania zrobiłyby z akumulatorem po kilku cyklach ładowania. Aby uzyskać prędkość, którą Oppo jest gotowy do komercjalizacji, jednocześnie równoważąc długowieczność baterii, ogłasza również system ładowania 150 W, który w tym roku trafi na telefony, w tym telefon od firmy rodzeństwa Oppo BBK, OnePlus. (OnePlus 10 Pro, który został wprowadzony na rynek w tym roku w Chinach, ma moc do 80 W.)

Oppo „Technologia ładowania błyskowego SUPERVOOC o mocy 150 W” jest w stanie ładować akumulator 4500 mAh od 1% do 50% w 5 minut, a aż do 100% w 15 minut ”, pisze firma. Oppo trochę przesuwa liczby, zaczynając od 1 procent, ale liczby te wciąż płoną szybko.

Firma twierdzi, że może to zrobić bez niszczenia baterii dzięki „Battery Health Engine (BHE).„Oppo twierdzi, że zbudował„ niestandardowy układ zarządzania akumulatorem ”do monitorowania ciepła i innych czynników zdrowotnych, a także nową formułę akumulatora. Oppo mówi, „Silnik zdrowia akumulatora jest w stanie utrzymać akumulator na poziomie 80% swojej pierwotnej pojemności po aż 1600 cyklach ładowania, skutecznie podwajając żywotność akumulatorów zgodnie z obowiązującymi standardami przemysłowymi (utrzymywać baterię na poziomie 80% pierwotnej pojemności po aż 800 cyklach ładowania).„Musisz ładować telefon codziennie przez cztery lata, aby osiągnąć 1600 cykli.

Jak powiedzieliśmy w prawie każdej recenzji OnePlus, te schematy szybkiego ładowania są najlepszymi funkcjami, jakie ostatnio pojawiły się na smartfonach. Gdy możesz podłączyć telefon na kilka minut, aby uzyskać mnóstwo opłat, zmienia to zachowanie użytkownika i sprawia, że ładowanie przez noc należy już do przeszłości. Oppo, OnePlus i Xiaomi robią to od około czterech lat, a Google i Samsung zrobiły wszystko, aby zacząć przekręcać swoje moce ładowarki, aby wyglądały na szybsze niż w rzeczywistości. Reszta branży musi nadrobić zaległości, ale Oppo zauważa również, że udzielono już ponad 1300 patentów na technologie ładowania.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.