O co tyle zamieszania w kieszeni analogowej

Kieszeń analogowa pod wszystkimi kątami

Analogowa

Kieszeń analogowa to nowoczesna przenośna konsola do gier, oryginalne naboje Nintendo Game Boy. A frajerzy szaleją z tego powodu. 

Jeśli jesteś fanem gier w pewnym wieku, trudno nie wyciągnąć karty kredytowej, gdy tylko zobaczysz zdjęcie kieszonki analogowej. To jak elegancka, bardziej poważna wersja oryginału, w kolorze czarnym lub białym, za całkiem rozsądną kwotę 220 USD. Dobrą wiadomością jest to, że jest tak dobra, jak masz nadzieję, i robi znacznie więcej niż granie w gry Game Boy. Zła wiadomość jest taka, że ​​jeśli złożysz zamówienie w przedsprzedaży dzisiaj, dostaniesz go dopiero w 2023 roku. 

„Nostalgia jest bardzo żywa w świecie gier wideo i właśnie to podsyca ekscytację związaną z Analogue Pocket. To druga odsłona Nintendo Game Boy – która była jedną z najpopularniejszych platform do gier wszechczasów – i jest przemawia do wielu konsumentów, którzy dorastali na Game Boy Color i Original Game Boy” — powiedziała Lifewire Christy Garmin z popularnego serwisu poświęconego grom I Love Cheats.

Stare złoto

Czarno-białe wersje Analogue Pocket

Analogowe

Kieszonka analogowa ma wiele nowoczesnych aktualizacji. Ma cztery guziki do twarzy, a nie dwa, i parę guzików na ramionach z tyłu. Zasilanie pochodzi z akumulatora litowo-jonowego, a nie z zestawu AA, a jak zobaczymy za chwilę, pojawią się przejściówki, które pozwolą grać w gry z innych konsol.

Ale prawdziwym atutem jest piękny ekran. Może pokazywać gry w oryginalnym żółto-zielonym kolorze lub możesz wybrać czarno-białe. Jest nie tylko ostrzejszy i bardziej kontrastowy niż oryginał z 1989 roku, ale oferuje także 10-krotnie wyższą rozdzielczość, dzięki czemu grafika w grach wygląda niesamowicie. „Trudno przecenić, jak dobrze te gry wyglądają w tak wysokiej rozdzielczości, z tak jasnym i ostrym wyświetlaczem”, pisze w recenzji Andrew Webster z The Verge. 

"Kieszonka analogowa dodaje nowoczesny połysk do formuły Game Boy, ale pozwala nostalgii i świetnemu projektowi gry zająć się resztą."

Czarno-białe gry 2D mogą wydawać się najnudniejszą rzeczą pod koniec 2021 roku, ale w czasach, gdy te gry były tworzone, brak grafiki oznaczał, że projektanci gier musieli nas zachwycać na inne sposoby. Wtedy też było wiele okropnych gier, ale te dobre nadal są solidnym złotem. Wersja gry Tetris na Game Boya nigdy nie została ulepszona, ponieważ 30 lat postępu technologicznego nie przyniosło nic, co mogłoby ją ulepszyć. Mechanika gry była już doskonała. To samo dotyczy innych starych tytułów. Super Mario World na SNES nadal wygląda świeżo i nadal jest jedną z najfajniejszych gier.

Kieszeń analogowa dodaje nowoczesny połysk do formuły Game Boy, ale pozwala nostalgia i świetny projekt gry zajmą się resztą. Odtwarza także Game Boy Color i Game Boy Advance, o ile masz oryginalne naboje.

„Pamiętajmy, że Original Game Boy stał się popularny w sezonie 1990/91, a Game Boy Color kilka lat później, w 1998 roku”; mówi Garmin. „Ludzie, którzy w tamtym czasie byli dziećmi i młodymi nastolatkami, są teraz po trzydziestce i dorastali z obsesją na punkcie gier wideo, a podróż w głąb pamięci, gdy stajesz się trochę starszy, jest zawsze miła. Przenośna platforma do gier wideo, która przeniesie Cię z powrotem do wczesnych lat nastoletnich? Tak, proszę!"

Przyszłość

Pole urządzeń kieszonkowych analogowych w stacjach ładujących

Analogowe

Analogue Pocket nie tylko odtwarza oryginalne wkłady Game Boy. Współpracuje również z dziwacznymi akcesoriami, takimi jak Game Boy Camera — aparat cyfrowy umieszczony na wkładzie z grą. 

Ale na tym się nie kończy. Już na zamówienie dostępny jest adapter Game Gear, który pozwoli Ci grać w kolorowe gry z przenośnej konsoli Sega. A w przyszłości pojawią się adapter Neo Geo Pocket Color, Atari Lynx i TurboGrafx-16 (PC Engine). To właśnie tam jest ktoś z przenośnych gier z lat 90., a te adaptery kosztują tylko 30 USD za sztukę.

Teraz widzisz, o co to całe zamieszanie. Wydaje się, że nie ma na co narzekać, poza tym, że nie możesz go dostać. I możliwy wpływ na rynek zużytych wkładów do gier, gdy ludzie zaczną je wszystkie kupować.

A przecież 2023 nie jest tak daleko , prawidłowy?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.