Nowa mysz Roccat pozwala zaprogramować do 29 różnych wejść

Promotional image for cutting-edge mouse.

Dla zaawansowanych użytkowników, graczy i osób poszukujących wysoce funkcjonalnej myszy korzystnych jest więcej przycisków. Roccat chce spodobać się takim osobom dzięki nadchodzącemu Kone XP, który ma 15 przycisków, które mogą służyć jako 29 różnych wejść po programowaniu za pomocą oprogramowania.

Ogłoszenie Roccat o Kone XP dzisiaj opisało, że urządzenie peryferyjne jest „idealne” dla MMO i gier strategicznych. Ale wysoka programowalność sprawia, że Kone XP jest potencjalnie atrakcyjny również do zaawansowanego ogólnego zastosowania.

Programowalne przyciski to: kliknięcie lewym i prawym przyciskiem myszy, kółko przewijania (5 wejść: w górę, w dół, w lewo, w prawo i do środka), przycisk na południe od kółka przewijania, dwa przyciski w pobliżu przycisku lewego kliknięcia, cztery boczne przyciski i przycisk kciuka w pobliżu podstawy myszy.

The mouse also uses a braided cable that should be more flexible and durable than rubber.

Pobieranie oprogramowania Roccat daje każdemu przyciskowi funkcję pomocniczą po naciśnięciu obok wyznaczonego przycisku. Wyznaczony przycisk może znajdować się jednocześnie na myszy lub klawiaturze Roccat. Ta funkcja Easy-Shift [+] oznacza, że możesz zaprogramować 29 różnych wejść za pomocą 15 przycisków myszy. Dlaczego nie 30? Ponieważ jednym z przycisków będzie przycisk Easy-Shift [+].

To duża funkcjonalność, ale Kone XP będzie musiał konkurować z myszami w przedziale cenowym specjalnie ukierunkowanym na gry MMO. Do tych obciążonych przyciskami rywali należą 20-przyciskowy Logitech G600 MMO (35 USD MSRP na piśmie) i 16-przyciskowy Razer Naga X (80 USD MSRP). To drugie urządzenie ma funkcję HyperShift Razera, która działa jak Easy-Shift Roccata [+].

Tyle błysku

The Kone XP comes in black or white (pictured).

Powiedziałem, że Kone XP jest skierowany przede wszystkim do graczy, ale prawdopodobnie już można to rozpoznać po jego wyglądzie. Mysz ma w sumie 22 diody LED RGB. Za pomocą ośmiu światłowodów diody LED przebijają kolor przez przezroczyste podwozie myszy i kółko przewijania, które ma to, co Roccat określa jako „dymną przezroczystą konstrukcję”, mającą na celu rozproszenie oświetlenia.

Mysz nie próbuje zwabić graczy tylko kolorami i układem przycisków. Ma również czujnik oparty na PixArt PAW3370, zwany Roccat Owl-Eye, z ekstremalnymi specyfikacjami, w tym 50-19 000 DPI (kropki na cal). To mniejszy maksymalny wskaźnik DPI niż niektóre inne myszy do gier, takie jak oferta 25 000 CPI Logitech G303 Shroud Edition. Ale dla większości ten zakres DPI jest duży.

The sensor is specced for up to 50 g acceleration.

Tymczasem przyciski lewego i prawego kliknięcia używają rodzimych przełączników optycznych Titan pod marką Turtle Beach. W testowanej przeze mnie myszy Roccat Kone Pro przełączniki były łatwiejsze do uruchomienia z bardziej miękkim szumem niż wiele standardowych mechanicznych przełączników myszy. Ale kliknięcia Pro również wydawały się mniej ostre. Czas pokaże, czy kliknięcia Kone XP różnią się.

I w ostatnim skinieniu głowy graczom, Kone XP Roccata będzie również współpracować z analizatorem opóźnień Reflex firmy Nvidia.

Mysz oficjalnie wychodzi 29 marca, ale jest obecnie dostępna w przedsprzedaży.

Ars Technica może uzyskać rekompensatę za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.