Nintendo kupiło legendarną firmę produkującą gry z epoki!

Nintendo przejęło SRD Co., swojego partnera w projektach sprzed prawie czterech dekad. Współpracując z firmą nad najnowszym Game Builder Garage, Nintendo powstrzymało się od udostępniania oficjalnych danych dotyczących zakupu. Zgodnie z oświadczeniem, transakcja ma zostać sfinalizowana 1 kwietnia.

SRD (Systems Research and Development) jest partnerem Nintendo, który opracowuje różne gry oferowane przez Nintendo. Chociaż biuro Kioto znajdowało się w Centrum Rozwoju Nintendo, nie było żadnego powiązania kapitałowego między firmą a Nintendo.

Nintendo powiedziało w oświadczeniu o zakupie, że ta akwizycja, która wydaje się prostą formalnością, z pewnością zabezpieczy usługi studia, a także usprawni efektywność rozwoju. SRD było już studiem Nintendo, biorąc pod uwagę, że katalog gier był oferowany przez Nintendo.

Założone przez Toshihiko Nakago w 1979 roku studio po raz pierwszy opracowało Donkey Konga w 1983 roku. Ale SRD, który stał się popularny dzięki wielu gram Nintendo, takim jak Mario i Zelda; Ostatnio pracował przy takich produkcjach jak The Video Game Workshop, Animal Crossing: New Horizons, Ring Fit Adventure i Super Mario Maker 2.

Dyrektor generalny Nintendo, Shuntaro Furuaka, prezentując najnowsze wyniki finansowe firmy, odrzucił twierdzenie, że Nintendo przejmowało firmy, które były zbyt dalekie od ich przyzwyczajenia. W opinii Furuaka ten zakup był bardzo sprytnym posunięciem. Dzieje się tak, ponieważ SRD jest nie tylko wieloletnim partnerem, ale także ważną częścią historii konsoli Nintendo.

„Nasza marka opiera się na grach i innych produktach wytwarzanych przez naszych pracowników. Wiemy, że posiadanie dużej liczby firm i pracowników w naszej grupie, którzy nie mają Nintendo DNA, nie przyniesie korzyści Nintendo.”

Czy myślisz, że Nintendo może chcieć zastraszyć inne firmy zajmujące się grami z przejęciem? Możesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy i na forum SDN.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.