Najnowsze bezprzewodowe słuchawki Sony mają otwory na pączki (celowo)

Sony LinkBuds

We wtorek Sony ogłosiło swój najnowszy zestaw w pełni bezprzewodowych słuchawek dousznych, Sony LinkBuds.

Słuchawki mają unikalną konstrukcję „otwartego pierścienia” zbudowaną w celu wpuszczania hałasu otoczenia wraz z muzyką, w celu ciągłego informowania użytkowników o ich otoczeniu. Stawia to słuchawki w opozycji do innych głośnych bezprzewodowych słuchawek Sony, bardziej niezręcznie nazwanych WF-1000XM4, które mają aktywne anulowanie szumów, aby zablokować jak najwięcej zewnętrznego dźwięku.

LinkBuds kosztuje 180 USD i są dostępne do zamówienia od dziś, a wysyłka rozpocznie się 17 lutego. Od kilku dni mam pod ręką słuchawki douszne; oto kilka wrażeń z moich testów.

Ars Technica może uzyskać rekompensatę za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.

Obejmij pączek

Jeśli w ostatnich latach korzystałeś z nowej pary słuchawek redukujących hałas, istnieje duża szansa, że mają one tryb „ambient sound” lub „przezroczystość”. Jest to ustawienie, które wykorzystuje wbudowane mikrofony słuchawek do rejestrowania hałasu otoczenia, a następnie odtwarzania go skutecznie w czasie rzeczywistym. Chodzi o to, aby użytkownicy byli świadomi swojego środowiska bez konieczności całkowitego rezygnacji z muzyki lub podcastu. Fizyczne usunięcie słuchawek może być denerwujące za każdym razem, gdy trzeba usłyszeć szybkie ogłoszenie w autobusie lub na przykład pięciosekundową rozmowę ze współpracownikiem. Jeśli masz ochotę pobiegać, uspokajające jest usłyszeć, kiedy przejeżdżają samochody. Jeśli słuchawki mają dobry tryb dźwięku otoczenia, możesz jednocześnie słuchać prawdziwego świata i rozrywki.

W przypadku wielu słuchawek tryb przezroczystości jest tylko jednym z wielu ustawień, które można przełączać. Dzięki LinkBuds Sony zbudowało słuchawki douszne w oparciu o to dźwięk otoczenia. Ale zamiast używać mikrofonów do nagrywania i odtwarzania szumu zewnętrznego—metoda, która może brzmieć blisko rzeczywistości w najlepszych implementacjach (Apple AirPods Pro, na przykład) ale w wielu przypadkach nadal jest nieco zniekształcony—LinkBuds wpuszcza naturalnie dźwięk otoczenia dzięki konstrukcji z otworami podobnymi do pączka.

Innymi słowy, LinkBuds to inne podejście do „otwartych” słuchawek dousznych. Wynikowy efekt nie różni się zbytnio od opcji „nieuszczelnionych”, takich jak AirPods pierwszej i trzeciej generacji Apple, które spoczywają poza kanałem słuchowym i w ten sposób wpuszczają hałas z zewnątrz. Ale po przycięciu sterowników 12 mm do kształtu pierścienia, LinkBuds jest bardziej wyraźny w celu umożliwienia przejścia dźwięku otoczenia.

A look at how you actually wear the LinkBuds in your ear. Nothing goes inside your ear canal; instead, a soft

Oprócz dziur w pączkach, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w LinkBuds, jest to, że są imponująco małe. Ich obudowa jest jedną z najmniejszych, jakie widziałem z prawdziwego bezprzewodowego słuchawki, a same słuchawki są podobnie kompaktowe. Z daleka innym ludziom trudno byłoby zauważyć, że je nosisz.

Niezwykły design wymaga również innego rodzaju dopasowania. Nic nie idzie do kanału słuchowego, ale LinkBuds wciąż siedzą całkowicie w twoich uszach, bez wystającego „łodygi” w stylu AirPods. Kierowca w kształcie pierścienia spoczywa wzdłuż dolnej części ucha zewnętrznego (ukryty za antytragiem, jeśli chcesz uzyskać techniczne), podczas gdy miękki silikonowy „zwolennik” znajduje się pod „klapą” ucha górnego (lub antyheliksem), aby zachować słuchawkę w miejscu.

LinkBuds zdecydowanie nie są tak szybkie, jak tradycyjne słuchawki douszne, a dobre dopasowanie tutaj jest niezbędne dla przyzwoitej jakości dźwięku, biorąc pod uwagę dziwny design. Nie będą tak bezpieczne do ćwiczeń jak para słuchawek ze skrzydłami. Ale nie zajęli mi więcej niż sekundę lub dwie, aby zająć miejsce po pierwszych kilku sesjach, i nie przepychali się ani nie wyluzowali, kiedy byłem w ruchu. Nie ma piankowej wyściółki, ale plastikowa obudowa LinkBuds jest miękka, gładka i wyjątkowo lekka i ma 4,1 grama. Dopasowanie wywiera niewielki nacisk na ucho, więc uważam, że słuchawki są wygodne w noszeniu przez wiele godzin. Mały bulwiasty element podłączony do sterownika pierścienia zapewnia naturalne miejsce do chwytania, gdy trzeba również zdjąć lub włożyć każdy wkładkę douszną, dzięki czemu nigdy nie wbijasz go do ucha. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie. Sony umieszcza w pudełku pięciu zwolenników różnej wielkości, aby pomóc w tym.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.