Najlepsza taktyka TFT – 2022

Nazwa Riot Games stała się słyszalna w każdym kierunku, w którym odwracamy głowy, gdy mówimy Valorant, TFT, Runeterra, League of Legends. Jest to jedna z gier wyróżniających się popularnością w Team Fight Tactics. TFT, który pojawił się w gatunku Auto Chess i, oczywiście, dzięki Riot Games’ własna interpretacja jest dość popularna.

Oczywiście, typ gry Auto Chess różni się w zależności od wielu gier. Technicznie rzecz biorąc, nie jest niczym złym porównywanie go do gry w szachy rozgrywanej w środowisku cyfrowym. Oczywiście przyzwyczajenie się do tego typu gry może zająć trochę czasu, ponieważ w grę wchodzi wiele rodzajów strategii i taktyk. Dlatego zdecydowaliśmy się przygotować kilka taktyk dotyczących TFT dla tych, którzy są ciekawi świata lub dopiero zaczynają.

Co warto wiedzieć na początku:

 • Poziom: W grze istnieje system poziomów od 1 do 9, jeśli zwiększysz swój poziom za posiadane pieniądze, masz prawo do umieszczenia większej liczby postaci na stole i szansy na zdobycie bardziej wartościowych bohaterów na rynku.< /li>
 • Pieniądze: Można powiedzieć, że Twoje pieniądze są najbardziej podstawowym czynnikiem wpływającym na przebieg gry. Dopóki masz pieniądze, możesz awansować, kupować nowe postacie i ulepszać swoje postacie.
 • Rzut kostką: Rzut kostką daje różne postacie za 2 monety zamiast 5 znaków w Twoim sklepie poniżej. Zasadniczo, gdy szukasz pewnych postaci, próbujesz znaleźć tę, której szukasz, stale rzucając kostką.
 • Poziom/wartość postaci: Oprócz normalnego poziomu, twoje postacie mają poziom, a także wartość. Podczas gdy wartość postaci wzrasta z 1 monety do 5 monet, poziom postaci rozwija się w postaci 1-2-3 gwiazdek. Podczas gdy musisz podnieść swój poziom, aby znaleźć postacie o wyższej wartości, musisz zebrać więcej niż jedną taką samą postać, aby podnieść poziom postaci.

Zanim zaczniesz mówić o taktyce, będzie to znacznie łatwiej zrozumiesz wspomniane taktyki, jeśli znasz powyższe terminy TFT.

Taktyki TFT, które zmienią Cię w znacznie lepszego gracza:

 • Poznaj umiejętności postaci, którymi grasz.
 • Przegrywanie i wygrywanie może zmienić się w taktykę.
 • Uważaj, jak ustawiasz swoje postacie.
 • Dowiedz się, do czego służą te przedmioty .
 • Zapisz przedmioty dla postaci z późnego etapu.
 • Obserwuj innych graczy w lobby.
 • Poznaj synergię postaci.
 • Dobrze wykorzystaj Twoje pieniądze.


Poznaj umiejętności postaci, którymi grasz:

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz wiedzieć, będzie to, jakie korzyści przyniesie ci postać, którą postawisz na swoim stole. W rezultacie losowych postaci nie da się nigdzie dostać. Dlatego przynajmniej zapoznanie się z umiejętnościami postaci, które kupisz, pozwoli ci zorientować się, jak możesz wykorzystać tę postać.

Przegrywanie może stać się zwycięską taktyką:

Wygrywanie kolejnych meczów spowoduje szybki wzrost Twoich pieniędzy. W tym samym czasie możesz śledzić te zwiększone pieniądze z 5-jednostkowego pustego miejsca po prawej i lewej stronie pola gry. Wraz ze wzrostem twoich pieniędzy puste przestrzenie zaczną się zapełniać. Chociaż wygrana jest ważnym czynnikiem, możliwe jest zrobienie dobrej passy z rzędu, aby zarobić dodatkowe pieniądze, a także passę przegranych. Tak więc, chociaż zwycięzcą jest strona, która staje się silniejsza na wczesnym etapie, strona przegrywająca ma potencjał, aby powrócić do gry. W miarę upływu czasu będziesz mógł sam zdecydować, jakie serie możesz zrobić, aby wygrywać i przegrywać.

Uważaj, jak ustawiasz swoje postacie:

Bez względu na to, jak silny jesteś, duża część twojego czynnika wygrywającego zależy od tego, jak ustawiasz swoje postacie przy stole. Na przykład; Jeśli w twojej drużynie jest postać walcząca na dystans, która może zadawać obrażenia, musisz umieścić ją za postacią, która ma skłonność do walki wręcz lub może stać się murem z ciała, aby mogła przetrwać jak najwięcej i zadać jak najwięcej. dużo szkód. Oczywiście jest to bardzo prosty przykład, ale chcę zwrócić uwagę na to, że jeśli wiesz, jak ustawić każdą ze swoich postaci na stole, gdzie mogą być najbardziej produktywni, będziesz miał szansę zmienić nawet dopasowania tracisz na swoją korzyść.

Dowiedz się, do czego służą te przedmioty:

Oprócz postaci, które posiadasz, duże znaczenie mają przedmioty, które im otrzymasz. W rezultacie, chociaż nie potrzebujesz jego obecności na wczesnych etapach, dotarcie do miejsca bez przedmiotu w późnych etapach gry jest prawie niemożliwe. Łączenie różnych komponentów w celu stworzenia przedmiotu na początku będzie dość trudne. Ale doświadczenie jest kluczowe. Po pewnym czasie zdasz sobie sprawę, że rzeczy stają się łatwiejsze, gdy możesz mniej lub bardziej odgadnąć, które postacie musisz podać, jakie przedmioty.

Przechowuj przedmioty dla postaci z późnego etapu:

Wspomnieliśmy, że wraz ze wzrostem poziomu możesz znaleźć bardziej wartościowe postacie. Zwłaszcza postacie z 5 monetami mają potencjał do samodzielnego prowadzenia gry. Dlatego trzymanie gotowych przedmiotów w późnych etapach gry, aby dać takim postaciom, może być jedną z taktyk, których możesz użyć, aby wygrać.

Obserwuj innych graczy w lobby:

Musisz zwracać uwagę na stoły innych graczy tak samo, jak dbasz o swój własny stół. Bardzo ważnym czynnikiem jest zwracanie uwagi na to, jakie postacie i jak inni gracze umieszczają je na swoich stołach. W ten sposób możesz opracować strategię przeciwko temu i zmienić kolejność własnych postaci zgodnie z uzyskanymi informacjami.

Poznaj synergię postaci:

W grze istnieją synergie, które wiele postaci łączy ze sobą. Aby podać prosty przykład; Gdy umieścisz na stole więcej niż jedną postać z rolą wojownika, aktywujesz funkcję roli wojownika. Zapewni to, że postacie pełniące rolę wojownika będą silniejsze przy twoim stole. Podobnie wiele różnych ról, takich jak ta, ma w sobie synergię. Chociaż nie jest możliwe nauczenie się ich wszystkich naraz, warto zacząć uczyć się kilku ról, na które masz oko.

Dobrze wykorzystaj swoje pieniądze:

Sposób wykorzystania pieniędzy jest kolejnym czynnikiem wpływającym na Twoje wygrane. Oprócz kolejnych serii wygranych lub przegranych, gdy Twoje pieniądze osiągną określony próg (10-20-30-40-50), pozwoli Ci to zarobić dodatkowe pieniądze na kolejną rundę. Dlatego warto wziąć pod uwagę te współczynniki podczas wyszukiwania postaci lub podnoszenia poziomu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.