Nadchodzi obsługa klawiatury i myszy w grach na konsolę Xbox!

Xbox Cloud Gaming to jeden z najważniejszych przełomów w świecie gier ostatnich lat. Chociaż widzieliśmy usługi gier w chmurze, takie jak GeForce Now, Stadia i Luna, zaskakujące było to, że usługa w chmurze pochodzi bezpośrednio z konsoli Xbox. Widzieliśmy również kilka zalet usługi gier w chmurze od producenta konsoli. Nowy będzie ważnym krokiem dla usamodzielnienia się konsoli Xbox Cloud Gaming.

Xbox Cloud Gaming wkrótce będzie obsługiwać klawiaturę i mysz

Usługa obsługuje obecnie tylko kontroler Xbox. Jeśli grasz na telefonie lub tablecie, palce są również uwzględnione w opcjach kontrolera. Wraz z wyjaśnieniem Jorga Neumanna, szefa gry Flight Simulator, ujawniono, że wkrótce do platformy zostanie dodana obsługa klawiatury i myszy. Ponieważ istnieją gry, które naprawdę oferują lepsze wrażenia z klawiaturą i myszą. Symulator lotu może być tego dobrym przykładem.

Xbox Cloud Gaming, chociaż dostępny na PC, nadal zmusza nas do używania kontrolera Xbox. Można powiedzieć, że po zapewnieniu wspomnianego wsparcia łatwiej będzie grać w gry po stronie PC i pojawi się konkurent dla GeForce Now, choć częściowo. Oczywiście konkurencja, która się tutaj pojawi, znów nam przyniesie korzyści.

Większość gier na Xbox jest już wydanych na PC. Zwłaszcza fakt, że gry Xbox Exclusive trafiają na PC, jest kolejnym powodem, dla którego nadejdzie obsługa klawiatury i myszy. Czy wolisz więc bawić się kontrolerem, czy klawiaturą i myszą?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.