Mozilla najwyraźniej tworzy i przerywa wersję Firefoksa VR

Mozilla apparently makes and is discontinuing a VR version of Firefox

Jeśli nie wiedziałeś, że Mozilla stworzyła wersję Firefoksa dla przeglądarki VR o nazwie Firefox Reality, możesz nadal nie wiedzieć, ponieważ Mozilla ogłosiła dzisiaj, że zaprzestanie obsługi przeglądarki nieco ponad trzy lata po wprowadzeniu to.

Hiszpańska spółdzielnia Igalia odbierze te elementy w przyszłym tygodniu dzięki przeglądarce „nieco beta” o nazwie Wolvic, która będzie oparta na kodzie źródłowym Firefox Reality. Firefox Reality zostanie usunięty ze wszystkich sklepów z aplikacjami, w których jest dostępny „w nadchodzących tygodniach.„Podobnie jak Firefox Reality, Wolvic użyje standardu WebXR, aby włączyć VR i AR w witrynach, zamiast wymagać pobrania samodzielnej aplikacji z wyselekcjonowanego sklepu z aplikacjami.

Może to być po prostu przypadek, gdy firma przerywa niszowy projekt przeznaczony dla niszowego rynku, który nie generował wystarczającego zainteresowania użytkowników – rzadko firmy nie tylko anulują, ale chętnie oddają produkty o ogromnym sukcesie. Ale Mozilla była otwarta na potrzebę ostrożnego zarządzania swoimi zasobami, ponieważ przez lata zmniejszała swoje rozmiary – firma przetrwała wiele rund zwolnień w 2020 r., Zarówno przed, jak i w połowie pandemii, powołując się na potrzebę „ponownego ukierunkowania”.„

Udział Firefoksa w użytkowaniu stopniowo zmniejszał się przez większą część ostatniej dekady (według StatCounter ma obecnie nieco ponad 9 procent udziału w komputerach stacjonarnych, w porównaniu do około 32 procent w 2010 r., Ale nieznacznie w porównaniu z nadirem 7 procent w połowie 2021 r.). To powiedziawszy, firma odnosi sukcesy z płatnymi produktami, takimi jak Mozilla VPN, usługa zapisywania teraz i odczytu później Pocket oraz usługa przesyłania wiadomości e-mail Firefox Relay. Firma spodziewa się, że jej przychody wzrosną w tym roku, choć nie na tyle, aby zmniejszyć zależność od ofert wyszukiwania i reklamowych z firmami takimi jak Google.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.