Minecraft wprowadza nowy świat, aby uczyć dzieci bezpieczeństwa w Internecie

Aby uczcić Dzień Bezpiecznego Internetu, Minecraft: Education Edition wprowadza nowe, wciągające środowisko do nauczania dzieci o bezpieczeństwie w Internecie i zagrożeniach internetowych.

Doświadczenie nazywa się CyberSafe: Home Sweet Hmm i ma na celu edukację młodzi gracze o tym, jak chronić siebie i swoje prywatne informacje w trybie online. Kolekcję edukacyjną znajdziesz na rynku Minecraft od marca i będzie ona dostępna za darmo.

Zaufany dorosły w Minecraft Education Edition

Xbox/Mojang

W grze młodzi gracze będą stawić czoła czterem głównym wyzwaniom, które uczą bezpieczeństwa cybernetycznego, od ochrony haseł po unikanie oszustw. Pierwsze wyzwanie polega na weryfikacji obsługi gier i połączeniu się z odpowiednią osobą.

Drugie uczy dzieci, aby nie rezygnować z danych logowania, trzecie skupia się na zabezpieczeniu danych osobowych, a ostatnie wyzwanie przypomina graczowi o sceptycznym podejściu do ofert online.

Zaufanie jest ważnym czynnikiem w grze i zachęca graczy komunikować się z zaufanymi źródłami. Gracze będą mieli dostęp do postaci Zaufanego Dorosłego, która doradzi, co powinni zrobić, jeśli utkną. Xbox twierdzi, że ma nadzieję, że ten nowy projekt rozpocznie rodzinne rozmowy na temat bezpieczeństwa online.

W ostatnich latach marka Xbox naciskała na lepsze standardy bezpieczeństwa cybernetycznego lat. W 2019 r. Xbox wdrożył nowe filtry czatu, które umożliwiają graczom filtrowanie nękających wiadomości lub usuwanie przekleństw.

Firma ustanowiła nawet program nagród, aby zachęcić ludzi do szukania słabości zabezpieczeń w usłudze Xbox Live.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.