Microsoft stara się obniżyć emisję dwutlenku węgla za pośrednictwem Windows Update

 

Przyszła aktualizacja systemu Windows 11 może zwiększyć świadomość ekologiczną komputera. W najnowszej wersji podglądu Windows Insider wydanej na kanale Dev, Microsoft testuje nową funkcję, która według niej może pomóc w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. Korzystając z „regionalnych danych o intensywności emisji dwutlenku węgla” z ElectricMap i Wattitime, Windows będzie miał oko na to, jakiego rodzaju energii obecnie używa Twoja sieć elektryczna, i spróbuje zainstalować aktualizacje „gdy większe ilości czystych źródeł energii (takich jak wiatr, słońce i energia wodna) są dostępne.

Wcześniej dynamiczne planowanie Windows Update próbowało głównie instalować aktualizacje w momentach, gdy prawdopodobnie nie korzystałeś z komputera. Ta funkcja nie będzie działać, jeśli te energochłonne źródła danych nie będą dostępne w Twojej okolicy, a dotyczą one również podłączonych komputerów, a nie komputerów zasilanych bateryjnie. Użytkownicy mogą nadal zdecydować się na ręczne instalowanie aktualizacji, kiedy tylko zechcą.

Gdzie indziej nowa wersja programisty kontynuuje szybki wskaźnik zmian, które widzieliśmy, odkąd Microsoft opublikował dużą aktualizację systemu Windows 11 w zeszłym miesiącu. Okno dialogowe „otwórz z”, które pojawia się czasami po zainstalowaniu nowych aplikacji, zostało zmienione z kwadratowego projektu Windows 8- i 10-era na nowy wygląd Windows 11 z wlewem Mica. Więcej ustawień konta Microsoft można zarządzać w aplikacji Ustawienia. Animacje towarzyszące niektórym gestom dotykowym zostały dopracowane. Wyszukiwanie rzeczy w aplikacji Ustawienia powinno być dokładniejsze, a aplikacja Ustawienia została poprawiona „w celu uzyskania spójnego wyglądu i działania w całej aplikacji.„

The

Kompilacja wprowadza również nie w pełni wyjaśnioną nową funkcję bezpieczeństwa aplikacji o nazwie „Smart App Control”, która będzie włączona tylko przy czystych instalacjach tej nowej wersji Insider. Smart App Control zapewnia „lepszą ochronę przed niezaufanymi aplikacjami”, ale najpierw oceni Twój system na nieujawniony okres czasu, aby „dowiedzieć się, czy może pomóc Ci chronić bez zbytniego wchodzenia ci w drogę.„Jeśli nie„ przeszkadza zbyt wiele ”, pozostanie włączony. Jeśli tak, wyłączy się. Funkcja bezpieczeństwa, która wyłącza się, jeśli wykonuje swoją pracę zbyt dobrze, brzmi dziwnie, ale musimy poczekać, aż Microsoft podzieli się więcej na temat tego, co robi i jak działa.

Microsoft twierdzi, że nie wszystkie funkcje udokumentowane w jego poście zostaną jeszcze wdrożone we wszystkich Windows Insiders, zgodnie z obietnicą przeprowadzenia bardziej eksperymentalnych testów A / B w kompilacjach Windows Insider w tym roku. Kilka funkcji, które zostały wprowadzone tylko w celu wybrania Insiderów w poprzednich kompilacjach – przeprojektowany Menedżer zadań, więcej dostępnych poleceń dla funkcji ułatwień pisania głosu i inne – powinny być dostępne dla wszystkich Insiderów, począwszy od tej kompilacji.

Wyświetlanie obrazu przez Microsoft

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.