Microsoft potwierdza wycofanie konsol Xbox One

To oficjalne: Microsoft rzeczywiście zaprzestał produkcji konsol Xbox One, aby się na nich skoncentrować produkcja większej liczby modeli Serii X i Serii S.

W oświadczeniu wydanym The Verge Microsoft przyznał, że produkcja Xbox One został po cichu zatrzymany pod koniec 2020 r. – czyli mniej więcej wtedy, gdy po raz pierwszy pojawiły się Series X i Series S. Ta decyzja została prawdopodobnie podjęta, aby zapewnić wystarczającą swobodę, aby nadążyć za oczekiwanym popytem na nowe konsole.

Konsola Xbox One

Microsoft

Ta strategia wydaje się działać się, ponieważ Xbox Series S jest obecnie dostępny w sprzedaży w kilku sklepach internetowych. Chociaż seria X wciąż okazuje się dość trudna do znalezienia.PlayStation 5 również pozostaje nieuchwytne, a według Bloomberga odpowiedzią na braki było wyprodukowanie większej liczby PlayStation 4.

Nickelodeon All-Star Brawl edycja specjalna Xbox Series X

Microsoft

Sprzedawcy detaliczni powoli sprzedawały się za pośrednictwem pozostałych konsol Xbox One w ciągu ostatniego roku, bez dodatkowych zapasów. Chociaż sprawia to, że znalezienie zupełnie nowej konsoli Xbox One jest wyzwaniem, różne używane i odnowione modele są nadal łatwo dostępne, ale koszt to tylko nieco niższy – lub w niektórych przypadkach znacznie wyższy – niż Xbox Series S za 299 USD.

Xbox One prawdopodobnie nie powróci do produkcji w tym momencie, więc jeśli naprawdę tego chcesz, prawdopodobnie będziesz musiał kupić używany lub odnowiony model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.