Mechaniczny przełącznik klawiatury DIY pozwala ustawić punkt uruchamiania

DIY mechanical keyboard switch lets you set its actuation point

Przełączniki MX firmy Cherry są najbardziej znane w świecie klawiatury mechanicznej, a niezliczone inne marki naśladują kultową konstrukcję trzpienia krzyżowego przełączników, aby zapewnić dotykowe pisanie. Teraz magnetyczny zwrot w stylu Cherry MX zaowocował nadrukowanym 3D przełącznikiem mechanicznym z regulowanym punktem uruchamiania.

Niedawno udostępniony przez Github przez użytkownika o nazwie famichu i zauważony przez Hackaday w tym tygodniu, domowy MagLev Switch MX to przełącznik do drukowania 3D z liniowym skokiem Cherry MX Red. Dzięki znanej konstrukcji trzpienia krzyżowego przełączniki są kompatybilne z wszelkimi klawiszami, które pasowałyby do przełącznika Cherry MX.

Ale zamiast używać sprężyny w każdym przełączniku do uruchamiania, podobnie jak przełączniki Cherry, MagLev Switch MX wykorzystuje magnes neodymowy w trzpieniu i inny w dolnej obudowie, z czujnikiem Halla pomiędzy nimi.

Cross section of the MagLev Switch MX.Czujniki Halla identyfikują położenie magnesu, mierząc przemieszczone elektrony w sile elektromagnetycznej magnesu. Po naciśnięciu klawisza za pomocą przełącznika MagLev MX czujnik Halla Allegro A1204 wykrywa zmianę siły magnetycznej, powodując wejście. Jak zauważył Hackaday, współdzielone schematy PCB wskazują, że wyjście czujników jest „używane do wyzwalania MOSFET w każdym rzędzie” po naciśnięciu przełącznika.

Fani mechanicznych przełączników Hall zauważają, że powinny one trwać dłużej niż tradycyjne przełączniki mechaniczne, ponieważ nie polegają na kontakcie metalicznym, co może doprowadzić do degradacji.

Podobnie jak inne przełączniki Halla, takie jak te używane w Wooting Two He lub SteelSeries Apex Pro, przełączniki famichu mają regulowany punkt uruchamiania, co oznacza, że możesz wybrać, jak daleko musisz nacisnąć przełącznik, zanim zarejestruje on wejście. Producent udostępnił „przykładową klawiaturę numeryczną” za pomocą pokrętła, które pozwala zmienić punkt uruchamiania przełączników, chociaż wyżej wymienione klawiatury dostosowują uruchamianie za pomocą precyzyjnych pomiarów za pomocą oprogramowania.

Sample numeric keypad.

Ale podczas gdy musisz udać się do sprzedawcy, aby podnieść gotową klawiaturę z mechanicznymi przełącznikami oferującymi regulowane punkty uruchamiania, famichu zapewnił to, czego potrzebujesz, aby MagLev Switch MX w domu z drukiem 3D. Producent zalecił drukarkę SLA lub DLP 3D, aby wykonać korpus przełącznika.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.