Mówi się, że Apple pracuje na składanym urządzeniu hybrydowym MacBook / iPad

Tablet computing device on a wooden table.

Dwa różne źródła mówią teraz, że Apple planuje wprowadzić składany produkt hybrydowy iPad i MacBook, chociaż data premiery takiego urządzenia prawdopodobnie upłynie za kilka lat.

Plotki zaczęły się kręcić, gdy analityk DSCC, Ross Young, opublikował raport, w którym twierdził, że Apple omawia z dostawcami 20-calowe składane urządzenie komputerowe.

Z urządzenia można korzystać na wiele sposobów. Po złożeniu w kształt laptopa dolna połowa hybrydy może być użyta jako klawiatura. Po rozłożeniu urządzenie można traktować jak duży tablet. Ponadto hybryda może być używana z zewnętrzną klawiaturą do pracy jako przenośny monitor i komputer typu „wszystko w jednym”.

Oto dokładnie to, co powiedział Young:

Słyszymy, że zainteresowanie jest jak dotąd największe, około 20.x ”. Ten rozmiar mógłby stworzyć nową kategorię dla Apple i zaowocowałby prawdziwym produktem podwójnego zastosowania, notebookiem z pełnowymiarową klawiaturą po złożeniu i do użycia jako monitor, gdy nie jest złożony i używany z zewnętrzną klawiaturą. Może również dopuszczać rozdzielczość UHD / 4K lub nawet wyższą w tym rozmiarze. Ramy czasowe są prawdopodobnie późniejsze niż 2025 r., Mogą to być 2026 lub 2027 r.

Takie raporty analityków opierają się na informacjach z łańcucha dostaw Apple, które mogą być wnikliwe, ale często niekompletne. Dostawcy Apple często nie znają pełnego kontekstu ani zakresu tego, nad czym pracuje Apple; znają tylko swoją małą część. Gdybyśmy więc sami zajmowali się raportem analityka, hipotetyczne urządzenie hybrydowe może nie być warte wielu fanfar.

Jednak reporter Bloomberga, Mark Gurman – którego nazwisko możesz rozpoznać, jeśli śledziłeś wiadomości o produktach w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki jego często dokładnym przewidywaniom powołującym się na osoby bezpośrednio zaznajomione z planami Apple – potwierdził raport analityka w swoim najnowszym cotygodniowym biuletynie. Oto, co powiedział:

Powiedziano mi, że Apple rzeczywiście bada dwuekranową, składaną hybrydę MacBook / iPad, która przyjęłaby drugie podejście. Wymieniłby fizyczną klawiaturę i gładzik na bazę w pełni dotykową (powyższy model Lenovo daje poczucie, jak to może wyglądać).

Zauważył, że urządzenie jest w fazie rozwoju od kilku lat, ale nie zgłosił żadnych dodatkowych roszczeń dotyczących okna wydania poza wskazaniem tego, co przewidział Young.

Apple nie byłby pierwszą firmą, która wypróbowała składaną hybrydę. Na przykład Lenovo zrobił coś podobnego z ThinkPad X1 Fold. Takie projekty nie są jednak jeszcze pomysłem głównego nurtu.

Takie urządzenie firmy Apple prawdopodobnie zawierałoby przyszłego następcę układu M1, co oznacza, że oferowałoby znacznie lepszą wydajność niż dotychczasowe oferty.

To powiedziawszy, produkt może ostatecznie nie stać się rzeczywistością handlową. Young powiedział, że Apple rozmawia z dostawcami o tej koncepcji, a Gurman powiedział, że Apple „bada” ten pomysł. Ale oba te raporty sugerują, że są wczesne dni. Gdy koncepcja się rodzi, plany firmy mogą ostatecznie ulec zmianie lub zostać odrzucone.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.