Lenovo wprowadza trend 16:10 na mały ekran

Lenovo ThinkVision m14d

Obserwujemy, jak ekrany komputerów stają się wyższe, szczególnie te z laptopów, a teraz Lenovo wprowadza ten trend do linii małych ekranów ThinkVision. Dziś ogłosił ThinkVision M14d, pierwszy przenośny monitor Lenovo o proporcjach 16:10.

Inne przenośne monitory Lenovo, a także większość wyświetlaczy na PC, używają obecnie proporcji 16: 9. Ale więcej klientów korzysta z opcji z dodatkową przestrzenią pionową, powołując się na nostalgię za ekranami z przeszłości i większej długości, aby wyświetlać długie artykuły, arkusze kalkulacyjne i takie jak wyraźne ulepszenia. Lenovo reklamuje wyświetlacz jako pierwszy 14-calowy przenośny monitor o 16:10, oparty na analityku badawczym Omdii przeprowadzonym w grudniu.

Ale to nie znaczy, że musisz pozostać zaangażowany do 16:10. Lenovo pokazał przycisk monitora 16: 9 na Ars Technica. Pobiera ekran od 16:10 do 16: 9 lub odwrotnie, jednym naciśnięciem.

  • 16:10.
  • 16: 9. Scharon Harding

Zajęło to około 3 sekund, co wydawało się długie, ale większość ludzi prawdopodobnie nie będzie często zmieniać tego w tę iz powrotem.

Lenovo wykazuje duże zainteresowanie o 16:10 podczas Światowego Kongresu Mobilnego, który rozpoczął się dziś w Barcelonie. Poza M14d Lenovo umieszcza ekrany 16:10 we wszystkich swoich ThinkPadach, z wyjątkiem serii L, idąc naprzód.

M14d ma przyzwoitą liczbę pikseli dla swojego rozmiaru, z rozdzielczością 2240 × 1400 dla imponującej gęstości pikseli 188 pikseli na cal. Pokrycie kolorów dla panelu IPS to deklarowane 100 procent sRGB

Portowo M14d ma dwa porty USB-C, w tym pasmo zasilania do 65 W, dzięki czemu może zasilać mniej energochłonne laptopy, takie jak ultraprzenośne. Jest przeznaczony do przenoszenia, waży 1,3 funta i ma grubość 0,18 cala.

Left to right: USB-C port, brightness down, brightness up, aspect ratio button.

Krótko zobaczyliśmy M14d i cieszyliśmy się, że ma on tę samą wyróżniającą się podstawkę, którą można znaleźć w innych przenośnych monitorach Lenovo, takich jak ThinkVision M14. Podczas gdy wiele przenośnych monitorów zmusza cię do złożenia cienkiego rękawa w prowizoryczną podstawę, przenośne monitory Lenovo mają zintegrowany podwójny kickstand i mogą przechylać się między -5 a 90 stopni. Oprócz większego kickstand, w którym znajdują się porty, pod dolną ramką monitora znajduje się mniejszy kickstand, który zapewnia również nieco dodatkową wysokość wyświetlacza.

Lenovo utrzymuje przenośny stojak i tuleję monitorów osobno, tak jak powinny, i zawiera tuleję z przenośnym monitorem.

Included sleeve.

M14d zostanie wydany w lipcu za 300 USD.

Ars Technica może uzyskać rekompensatę za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.