Komputer stacjonarny Intel Arc pojawi się w drugim kwartale, ale nie oczekuj, że zakończą niedobór GPU

Intel Arc GPUs.

Procesory graficzne Intel Arc wciąż zbliżają się do wydania. Na wczorajszym spotkaniu inwestorów Intel powtórzył, że będzie wysyłał mobilne procesory graficzne Arc w oparciu o architekturę Alchemist w pierwszym kwartale 2022 r. I że procesory graficzne będą dostępne w pewnym momencie w drugim kwartale. GPU stacji roboczej pojawią się później w trzecim kwartale.

Intel opublikował kilka oficjalnych szczegółów na temat dowolnej konfiguracji GPU Arc lub docelowych parametrów wydajności, chociaż wyciekły specyfikacje i testy porównawcze dały nam bardzo szerokie pojęcie o tym, czego możemy się spodziewać. Grafika Intela VP Raja Koduri napisał na Twitterze zdjęcie GPU Arc w obudowie NUC „Beast Canyon” z 2018 roku Shadows of the Tomb Raider, co oznacza, że co najmniej jeden z GPU będzie wystarczająco mały fizycznie, aby zmieścić się w tej obudowie. Ale ceny, dostępność, a nawet to, jak będą wyglądać karty, są nieznane.

Firma planuje wysłać co najmniej 4 miliony procesorów graficznych na linie produktów stacjonarnych, laptopów i stacji roboczych w 2022 r., Ale stanowiłoby to tylko kawałek dedykowanego rynku GPU. Dane z Jon Peddie Research (skompilowane przez Tom’s Hardware) sugerują, że Nvidia i AMD sprzedały około 47 milionów procesorów graficznych w roku kalendarzowym między czwartym kwartałem 2020 r. A trzecim kwartałem 2021 r., A to zanim policzysz procesory graficzne laptopa. Posiadanie innej realnej opcji na rynku GPU będzie dobre, ale ta niewielka liczba nie wpłynie znacząco na obecny niedobór GPU.

Intel's GPU architecture roadmap.

Jeśli chodzi o przyszłość działu grafiki, Intel udostępnił przybliżone terminy wydania dla architektury nowej generacji Battlemage i Celestial GPU, która zostanie wydana odpowiednio w „2023-2024” i „2024+”. Każda architektura ma nieco wyższy docelowy poziom wydajności niż poprzedni, chociaż konkurencyjność tych produktów będzie również określana przez GPU, że Nvidia i AMD będą wysyłane w ciągu najbliższych kilku lat. GPU Battlemage zostaną również zintegrowane z procesorami Intela „Meteor Lake”, architekturą, która będzie wykorzystywana w procesorach Intel Core 14. generacji (przy założeniu braku opóźnień i kontynuacji obecnych konwencji nazewnictwa Intela).

Intel dokuczał także tajemniczej inicjatywie związanej z GPU o nazwie „Project Endgame”, usługa oferująca procesory graficzne Arc ”za pośrednictwem usługi zapewniającej zawsze dostępne, niskie opóźnienia w przetwarzaniu.„To, czy Endgame jest usługą gier w chmurze, taką jak GeForce Now Nvidii, czy też bardziej usługą stacji roboczych, która oferuje pojemność obliczeniową GPU, dopiero się okaże.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.