Komputer przenośny DIY wykorzystuje mechaniczną klawiaturę, elementy Game Boy, Raspberry Pi

penkesu diy pc

Jeśli ktoś używa obecnie komputera przenośnego, prawie na pewno jest to smartfon. Ale Raspberry Pi ma sposób na wydobycie retro strony entuzjasty. Dodaj stare części konsoli i prawdziwą mechaniczną klawiaturę, a masz komputer do majsterkowania, który zmieści się w dłoni.

Nazywany Penkesu i udostępniany przez GitHub przez użytkownika znanego jako Penk Chen, projekt jest opisany jako „komputer przenośny w stylu retro”. Wykorzystuje 7,9-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 400 x 1280 i Raspberry Pi Zero 2 W. Inne części elektroniczne obejmują akumulator Li-Po 3,7 V i Adafruit PowerBoost 1000C do zasilania.

Materials used.

Chen 3D wydrukował obudowę komputera i udostępnił odpowiednie pliki STL i plik STEP. Producent użył również zawiasów zastępczych do Game Boy Advance SP, aby umożliwić zamknięcie komputera.„Zawiasy i kabel taśmowy Game Boy Advance SP do HDMI służą do utrzymywania cienkiego zawiasu, ale [trzymają] ciężar wyświetlacza, aby się nie przewrócił” – napisał Penske na Github.

Shuts like an old Game Boy.

Ci, którzy tęsknią za dniami, w których klawiatury w podróży nie były wszystkimi ekranami dotykowymi, mogą docenić kompaktową mechaniczną klawiaturę Penkesu. Jest ortoliniowy, co oznacza, że wszystkie klucze są w wyrównanych wierszach i kolumnach, jak siatka. Klawiatura wykorzystuje przełączniki mechaniczne Kailh Low Profile Choc V1 i płytkę mikrokontrolera Arduino Pro Micro.

48 mechanical switches topped with MBK's Choc low-profile keycaps.

Jeśli nie zrezygnowałeś z komputerów przenośnych, instrukcje budowy własnego Penkesu znajdują się na Github, ponieważ producent nie planuje sprzedaży komputera

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.