Kochanie, zmniejszyłem Maca: entuzjasta sprawia, że Mac mini jest bardziej mini

mac mini mod on top of the original mac miin

Mac mini o wymiarach 7,7 × 7,7 × 1,4 cala to mały pulpit. Kiedy czynnik kształtu zadebiutował w 2010 roku, był imponujący. Ale 12 lat później, z mini komputerami, takimi jak Intel NUC o wymiarach 4,6 × 4,4 × 1,5 cala, Mac mini nie czuje się już tak mini.

Jak się okazuje, komputer pakuje dodatkowy bagaż, i pozbywając się niektórych z tych części—jak zbyt mocny wewnętrzny zasilacz (Zasilacz)entuzjasta był w stanie odbudować system z 28-procentowym zmniejszeniem głośności, zachowując przy tym taką samą wydajność jak oryginalna maszyna.

Kanał YouTube Snazzy Labs udostępnił swój miniaturowy mini mod Mac w filmie zatytułowanym „Sprawiliśmy, że Mac mini ACTUALLY mini!„we wtorek. Pomysł zrodził się z polegania przez Mac mini na M1 na przestarzałej konstrukcji zbudowanej wokół bardziej wymagających układów Intel. Część tego projektu obejmowała duży wentylator. Snazzy Labs usunął wentylator dmuchawy, pewien, że bez wentylatora Mac mini będzie działał z powodu wydajności M1 w bez wentylatora laptopie Macbook Air.

Getting rid of this fan allowed for a smaller footprint.

Obecny Mac mini używa również nadmiernego wewnętrznego zasilacza o mocy 150 W. Snazzy Labs stwierdził, że komputer osiąga maksimum przy zaledwie 67,5 W, nawet gdy wszystkie porty są przesunięte do granic możliwości. Przed przejściem do krzemu Apple M1 firma oferowała Mac mini z układem Intel Core i7 z 70 W TDP

150 W power supply.

Snazzy Labs przebudował Mac mini, aby użyć zewnętrznej cegły zasilającej, umożliwiając jeszcze większe zmniejszenie śladu podwozia. Nowy zasilacz to tak naprawdę zasilacz Microsoft Surface o mocy 65 W w połączeniu z płytą Apple MagSafe 2 firmy MacBook Pro 2015. Płytka może obsługiwać do 87 W i kończy się złączem MagSafe 2.

External power supply.

Snazzy Labs zauważył, że nie może użyć oficjalnego adaptera Apple, ponieważ „ustala dość skomplikowany uścisk dłoni z rzeczywistym MacBookiem przed rozpoczęciem ładowania.„Entuzjasta twierdził jednak, że poprawka jest„ całkiem bezpieczna ”, ponieważ ładowarka Microsoft Surface ma własne inteligencje.„Jeśli szpilki się zwarją, ładowarka uruchomi wewnętrzną ochronę obwodu, powiedział Snazzy Labs.

Snazzy Labs odkręcił również trzy anteny bezprzewodowe Mac mini i użył lutownicy, aby zdjąć spawany plastikiem przycisk zasilania, a następnie kabel taśmowy. Pozwoliło to komputerowi porzucić szerszą osłonę we / wy dla trymera z nadrukiem 3D.

  • Porty. Snazzy Labs / YouTube
  • Miniaturyzacja zakończona. Snazzy Labs / YouTube

Snazzy Labs powiedział, że mini Mac mini „załamuje tak samo jak oryginał”, o ile nadal wykorzystuje zintegrowany rozrzutnik ciepła i radiator. Mały komputer jest również „martwy”, według Snazzy Labs.

Snazzy Labs udostępnił pliki CAD dla projektu online. Jeśli wolisz oglądać, jak ktoś wykonuje pracę, wideo Snazzy Labs znajduje się poniżej:

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.