Jak postacie w grze zmieniły się z przeszłości na teraźniejszość?

Grafika do gier ewoluowała gwałtownie w ciągu ostatniej dekady, wykorzystując ogromne postępy w zakresie szybszych procesorów, wydajniejszej pamięci i technologii kart graficznych. Wczesne gry składały się z prostych nieruchomych obrazów i wielokątów postaci, ponieważ w tamtych czasach nie można było ożywić bogatych efektów wizualnych.

Chociaż te postacie w grze były wtedy tylko pikselami i geometrycznymi kształtami, wszystkie stały się naszymi bohaterowie. Przyjrzyjmy się teraz, jak te postacie wyglądają, jak przeszły z przeszłości do teraźniejszości.

 • Max Payne
 • Lara Croft (Tomb Raider)
 • Link (Legend of Zelda)
 • Leon i Claire (Resident Evil)
 • Nathan Drake (Uncharted)
 • Kratos (Bóg wojny)
 • Spider-Man
 • Captain Price (Call of Duty)
 • Scorpion i Sub-Zero (Mortal Kombat)
 • Solid Snake (metal Gear)

 

Max Payne

 • Pierwszy mecz: 2001
 • Ostatni mecz: 2012

Max Payne to rewolucja w historii gier. Max Payne, którego można uznać za przodka strzelanek z perspektywy trzeciej osoby, został opracowany przez Remedy. Twarz postaci Maxa Payne’a, która ukazała się w 2001 roku, to twarz Sama Lake’a, jednego z założycieli firmy. Później, w Max Payne 2, naszego brata Maxa grał aktor o imieniu Timothy Gibbs.

Prawa Maxa Payne’a zostały zakupione od Remedy w 2011 roku i przeniesione do Rockstar Games, gdzie Max Payne grał aktor o imieniu James McCaffrey. Jednak choć mechanika rozgrywki w Max Payne niewiele się zmieniła, to oczywiście grafika była na najwyższym poziomie z jakością Rockstar Games. To fascynujące, jak twarz Maxa zmieniła się z pliku .jpeg z prawdziwą ludzką twarzą, kiedy po raz pierwszy się pojawiła, do animacji za pomocą technologii przechwytywania ruchu w 2012 roku.

Lara Croft (Tomb Raider)

 • Pierwszy mecz: 1996
 • Ostatni mecz: 2018

Oczywiście, jeśli w takim zestawieniu nie wymienimy naszej starszej siostry Lary Croft. Lara Croft, która jako pierwsza podbiła serca graczy w 1996 roku, wtedy tak naprawdę malowała geometryczne kształty. Fakt, że piersi Lary Croft były wtedy trójkątne, był dziś żartem.

Wraz z serią Tomb Raider, która została wznowiona w 2010 roku, Lara Croft przeszła oczywiście dużą zmianę. Nowa seria Tomb Raider, wyprodukowana przez Square Enix, naprawdę zadziwia grafiką, a wspaniały portret Lary Croft to za mało do obejrzenia.

Link (Legend of Zelda)

 • Pierwsza gra: 1986
 • Ostatni mecz: 2022

Jeśli jesteś aktorką, postać, którą gramy w ‘Legend of Zelda’ nie ma na imię Zelda!’ Prawdopodobnie słyszałeś to zdanie setki razy. Link, główny bohater The Legend of Zelda, przeszedł wielką zmianę od przeszłości do teraźniejszości, w każdym razie pierwsza gra została wydana w 1986 roku, jak możesz nie przestać?

Pierwsza gra Legend of Zelda została wydana w 1986 roku i została opracowana przez Nintendo. Jedna z najbardziej udanych serii Nintendo, pierwsza gra LoZ była 8-bitową platformówką. Największa zmiana postaci Link miała miejsce w grze Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nawiasem mówiąc, druga gra Breath of the Wild pojawi się w 2022 roku.

Leon i Claire (Resident Evil)

 • Pierwszy mecz: 1996
 • Ostatni mecz: 2021

Seria Resident Evil, jeden z pierwszych przedstawicieli motywu horroru i napięcia w świecie gry, została stworzona przez Capcom i weszła w nasze życie w 1996 roku. Dzięki temu poznaliśmy wiele postaci, które wciąż istnieją w serii Resident Evil. pierwszą grę, ale dwiema najbardziej lubianymi postaciami zawsze byli Leon i Claire, którzy pojawili się w naszym życiu wraz z Resident Evil 2.

Resident Evil 2 ukazał się w 1999 roku, gdzie Leon S. Kennedy, który był oficerem w wydziale policji Raccoon City, i Claire Redfield, siostra Chrisa Redfielda , skrzyżowane ścieżki. Dzięki Resident Evil 2, który został później przerobiony w 2018 roku, to prawdziwa gratka zobaczyć, jak te postacie wyglądają dzisiaj.

Nathan Drake (Uncharted)

 • Pierwszy mecz: 2007
 • Ostatni mecz: 2016

Być może najbardziej ‘odpowiednie’ grą na liście może być seria Uncharted, ponieważ jej pierwsza gra została wydana w 2007 roku, w erze PlayStation 3. Ale to nie znaczy, że Nathan Drake nie zmienił się ogromnie do dnia dzisiejszego.

Kiedy pierwsza gra została wydana, była oznaczona jako „Tomb Raider z Indianą Jonesem” ze świata gry. Jednak Uncharted zdołał wprowadzić tych ludzi w błąd swoją rozgrywką, historią i grafiką, które były do ​​tego czasu. Wraz z pozostałymi grami z serii Nathan Drake stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie PlayStation. W Uncharted 4: Kres złodzieja, wydanym w 2016 roku, Nathan Drake stał się zupełnie inny niż pierwsza gra.

Kratos (God of War)

 • Pierwszy mecz: 2005
 • Ostatni mecz: 2018

Kratos’ miejsce jest inne dla graczy PlayStation. Może God of War, seria gier, którą możemy nazwać PlayStation, która stworzyła PlayStation, była ‘Hack& Ukośnik’ seria tematyczna z jej pierwszymi trzema grami i grami pobocznymi. Widzieliśmy naszą postać tylko z góry i nie skupialiśmy się na historii, gdy przecinaliśmy to, co było przed nami. Mimo to wszyscy pamiętamy Kratos’ bladoszare ciało i czerwone tatuaże.

Zarówno ta rozgrywka w God of War, jak i wygląd Kratosa na PlayStation 2 przybrały zupełnie inny obrót w God of War (2018). Kratos God of War, który pod względem rozgrywki osiągnął stan, który możemy nazwać czymś w rodzaju Last of Us, nie był już tak twardy jak wcześniej. Jednak graficznie było inaczej.

Spider-Man

 • Pierwszy mecz: 2001
 • Ostatni mecz: 2020

Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy wspomina się o Spider-Manie, jest film, a nie gra. Tobey Maguire nie jest przecież fajką. Oczywiście Andrew Garfield i Tom Holland nie powinni być oczerniani. Jednak powodem, dla którego szczególnie skupiamy się na Tobeyu Maguire, jest gra Spider-Man zaadaptowana z jego filmu z 2001 roku. Może większość graczy nie pamięta tej gry, ale jesteśmy pewni, że istnieje niszowa publiczność, .

Gra Spider-Man w tamtym czasie była grą, w której wielu fanów spędziło dzieciństwo. Ostatnia gra Spider-Mana opracowana przez Insomniac w 2018 roku nie była inspirowana żadnym filmem. Stał się nawet Spider-Manem z własnym wszechświatem. Nie kończy się to na wyjaśnieniu szczegółów w tej grze, ale wystarczy, że zrozumiesz tylko wersję Spider-Mana.

Captain Price (Call of Duty)

 • Pierwszy mecz: 2004
 • Ostatni mecz: 2019

Seria Call of Duty gościła wiele legendarnych i kultowych postaci, takich jak Soap, Roach, Captain MacMillan, Sandman, Ghost, Reznov, Mason, Hudson, Woods i Yuri. Jednak, jak wiecie, żadnemu z nich nie udało się ustanowić tronu w naszych sercach jako Kapitan Price.

Niewiele osób wie, że seria Call of Duty miała Captain Price przed Modern Warfare. Captain Price, który został wydany w 2004 roku i miał miejsce w czasie II wojny światowej, był tak kochany, że powrócił do serialu jako jego wnuk z serią Modern Warfare. Oczywiście wraz z premierą nowej Modern Warfare w 2019 r. kpt. Cena ponownie się zmieniła, ale jego prawdziwie kultowy wygląd znajduje się w klasycznej trylogii Modern Warfare.

Scorpion i Sub-Zero (Mortal Kombat)

 • Pierwsza gra: 1992
 • Ostatnia gra: 2019

Mortal Kombat, czyli najpopularniejsza gra walki w naszym kraju, po raz pierwszy wydana w 1992 roku, a postacie Mortal Kombat w tamtym czasie były połączonymi obrazami ludzi ubranych w prawdziwe kostiumy w akcji.

Dwie najbardziej znane postacie z serii Mortal Kombat to oczywiście Scorpion i Sub-Zero. W Mortal Kombat 11 nie widzimy już tych postaci tylko w 2 wymiarach i możemy oglądać ich historie. Możesz naprawdę poczuć się jak w filmie, walcząc z nimi w Mortal Kombat 11.

Solid Snake (Metal Gear)

 • Pierwszy mecz: 1987
 • Ostatni mecz: 2018

Seria Metal Gear to trochę bałagan, nie zawsze miała te same postacie. Jednak najbardziej znaną postacią serii jest oczywiście Solid Snake. Kiedy Solid Snake pojawił się po raz pierwszy, miał obraz zasłaniający oczy bandaną.

Z Metal Gear Solid V: Phantom Pain, Postać Solid Snake stała się naprawdę godna podziwu. Zarówno innowacyjna mechanika rozgrywki, jak i nowa charyzma Solid Snake’a sprawiają, że czujesz się zupełnie inaczej.

W ten sposób dotarliśmy do końca naszej zawartości, w której wymieniamy zmiany w postacie z gier, które kochamy od przeszłości do teraźniejszości. Nie zapomnij podzielić się swoimi przemyśleniami i sugestiami w sekcji komentarzy poniżej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.