Jak grać w Osadnik wampirów? Oto wersje cyfrowe

Nawet spotkanie z przyjaciółmi wystarczy, aby miło spędzić czas, ale rozmowa jest tylko do pewnego momentu. Kiedy mówisz zagrajmy w coś, oczywiście wielu ludzi najpierw myśli o grze o wampirach. Mimo że w ostatnich latach częściej wymienialiśmy jego nazwę w cyfrowych wersjach, takich jak Among Us, osadnik wampirów jest w rzeczywistości jedną z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych gier RPG od wielu lat.

Oczywiście, jeśli chcesz zagrać w grę fabularną, możesz znaleźć gry cyfrowe lub planszowe o znacznie bogatszej zawartości, ale to najlepsza część gry o wampirach; być prostym i przyjemnym. Wystarczy długopis i kilka kartek. Poniżej znajduje się historia, która zależy od umiejętności graczy. Przyjrzyjmy się bliżej, jak grać w popularną grę o wampirach i zobacz niektóre z cyfrowych wersji gry.

Dla tych, którzy nie wiedzą; Kim jest osadnik wampirów?

Gra z mieszkańcami wampirów to gra fabularna, w którą grają co najmniej 4 osoby. Jeden z graczy zostaje sędzią, jeden wampirem, a inni wieśniakiem. Tylko sędzia wie, kto jest kim. Próbując dowiedzieć się, kim jest wampir, wieśniacy zadają sobie nawzajem pytania i kontynuują grę, aż znajdą wampira. Za granicą ta gra nazywa się również Mafia, a gracze próbują dowiedzieć się, kim jest mafia.

Jak grać w osadnika wampirów?

 • Krok 1: Przygotowuje się małą kartę równą liczbie graczy.
 • Krok 2: Wampir, sędzia i wieśniak są napisane na papierach.
  • Może być 2 lub więcej wampirów w zależności od liczby graczy, ale wieśniacy zawsze powinni być znacznie liczniejsi.
 • Krok 3: Losuj.
 • Krok 4: Nikt nie widzi kart oprócz sędziego.
 • Krok 5: Sędzia ma zamknięte oczy wszystkich.
 • Krok #6: Wampir otwiera swoje oczy i sędzia widzi, kim jest wampir.
 • Krok 7: Wszyscy otwierają oczy i rozpoczyna się gra.
 • Krok 8: Gracze próbują dowiedzieć się, kim jest wampir, zadając sobie nawzajem pytania.
 • Krok 9: Wybierają osobę, o której są pewni, że jest wampirem, i otwierają papier.
 • Krok 10: Jeśli wybrana osoba jest mieszkańcem wioski, wypada z gry i gra jest kontynuowana.
 • Krok #11: Sędzia ponownie zamyka oczy wszystkim i prosi wampira, aby zwolnił jednego z nich.
 • Krok #12: Jeśli wybrana osoba jest wampirem, gra jest zakończona lub próbuje się znaleźć następnego wampira.
 • Krok #13: Gra trwa do momentu znalezienia wszystkich wampirów.
 • Krok #14: Grę można rozegrać ponownie na tych samych zasadach.

Ogólne zasady gry z wampirami są takie. Oczywiście niektóre zasady można dostosować do grupy grającej. Na przykład, zachowując czas rozmów w celu odnalezienia wampira, można określić czas wyboru osoby, która ma zostać przez wampira wykluczona. Jeśli w grze jest więcej niż jeden wampir, mogą wyeliminować mieszkańców wioski za obopólną zgodą.

Istnieje również wersja, w której gra toczy się bez pióra i papieru. Gracze najpierw wybierają sędziego, sędzia zamyka wszystkim oczy i wybiera wampiry według własnej decyzji. Tak więc gra ma kilka podstawowych zasad, ale gracze mogą je dostosować według własnego uznania.

Cyfrowe wersje osadnika wampirów:

  • Wśród nas
  • Agrou
  • Miasto Salem
  • Oszustwo
  • Projekt Zima
  • Sekretny sąsiad
  • Wewnętrzne wilkołaki

Najpopularniejsza gra ostatnich lat: wśród nas

Gra Among Us opracowana i opublikowana przez InnerSloth została wydana w 2018 roku. W grze o tematyce kosmicznej, która jest zdefiniowana jako gra społecznościowa online dla wielu graczy, próbuje się znaleźć wampiry zdefiniowane jako co najmniej 1, a co najwyżej 3 zdrajców. Gra; Został wydany na platformach Android, iOS, Microsoft Windows, Nintendo Switch.

Grupa wieśniaków przeciwko wilkołakom: Agrou

Agrou, opracowany przez Osmose Studio i opublikowany przez Wankil Studio, He spotkał się z graczami w 2020 roku. W grze Agrou opublikowanej na platformę Microsoft Windows grupa mieszkańców wioski gromadzi się wokół ognia i próbuje znaleźć ukryte wśród nich wilkołaki.

Znajdźmy czarownice : Miasto Salem

Gra Town of Salem, opracowana i opublikowana przez BlankMediaGames, została po raz pierwszy zaprezentowana graczom w 2014 roku. W grę, zainspirowaną procesami Salem Witch Trials, można grać również za darmo na stronie internetowej. W grze; Różne postacie, takie jak wieśniak, mafia, wiedźma i neutralny, próbują znaleźć wśród nich zdrajcę.

Nie umieraj przed znalezieniem zarażonego: Oszustwo

Oszukańcza gra opracowana i opublikowana przez World Makers i Automaton Games na platformę Microsoft Windows Wydana dla. W grze Deceit, która zaczyna się od przebudzenia 5 graczy w szpitalu, dwóch graczy nosi śmiertelnego wirusa i próbuje wykryć chorych, zanim ci, którzy nie są chorzy, umrą.

Walka o przetrwanie: Projekt Zima

opracowana przez Other Ocean Group i Other Ocean Interactive Wydana przez Project Winter, gra została po raz pierwszy wydana w 2019 roku. Project Winter to w rzeczywistości gra o przetrwaniu, ale złoczyńca infiltruje grupę 8-osobową, a reszta próbuje znaleźć tego złoczyńcę, gdy oni kontynuują walkę o przetrwanie.

Coraz większe napięcie: Secret Neighbor

Gra Secret Neighbor opracowana przez Hologryph i wydana przez tinyBuild została wydana po raz pierwszy w 2019 roku. Spotkała się z graczami. W grze Secret Neighbor wydanej na platformy PlayStation 4, Xbox One i Stadia 6 osób próbuje znaleźć wśród nich zdrajcę, zanim wszyscy zostaną zniszczeni. Wraz ze spadkiem liczby osób napięcie w grze stopniowo rośnie.

Chroń miasto: Werewolves Within

Werewolves Within, opracowane przez Red Storm Entertainment i wydane przez Ubisoft, zadebiutowało w 2016 roku. W grze Werewolves Within, wydanej na platformy PlayStation 4 i Microsoft Windows, publiczność walczy o ochronę przed wilkołakami i próbuje je odkryć.

Odpowiedzieliśmy na pytania, kim jest osadnik wampirów, jak grać i rozmawialiśmy o niektórych cyfrowych wersjach gry o osadnikach wampirów, w których możesz bawić się ze znajomymi. Możesz udostępnić inne gry o tematyce wampirzej wioski, których nie ma na naszej liście w komentarzach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.