Jak FIFA określa oceny piłkarzy?

Jedna z najbardziej udanych produkcji amerykańskiej firmy produkującej gry wideo Electronic Arts (EA), FIFA dodaje co roku nową produkcję do swojej serii, która trwa od 1993 roku. Oczywiście te dodatki znajdują odzwierciedlenie w licencjach drużynowych, licencje turniejowe i oceny graczy, wraz z poprawą funkcji rozgrywki w grze.

Te oceny piłkarzy określone przez FIFA mogą być od czasu do czasu krytykowane przez fanów, nawet przez samych graczy. W porządku. W jaki sposób FIFA określa oceny zawodników i na jakie kryteria patrzy? Rzućmy okiem razem…

EA Sports z dużym zespołem zbierającym dane

EA Sports’ siedziba główna w KaliforniiFirma produkcyjna FIFA, EA Sports, ma duży zespół gromadzenia danych i licencjonowania. W zespole jest 25 pracowników EA. Jednocześnie ponad 400 osób przyczynia się do tej formacji swoją pracą zewnętrzną. Zespół ma tylko jedno zadanie, a mianowicie aktualizowanie wszystkich danych graczy. Innymi słowy, proces obliczania ocen graczy rozpoczyna się od pracy tego zespołu.

Drużyna skautowa, śledząca graczy mecz po meczu

Ten zespół, o którym mówimy, pracuje z grupą harcerską liczącą tysiące osób. Ta harcerska armia wolontariuszy uczestniczy w prawdziwych meczach jak w klubach piłkarskich, ogląda taśmy meczowe i uważnie śledzi piłkarzy. Nawet niektórzy ludzie, którzy są trenerami piłki nożnej z zawodu, należą do tych harcerzy-wolontariuszy.

Łatwo jest śledzić występy takich piłkarzy jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Kevin de Bruyne grających w najlepszych ligach i klubach, ale Drużyna harcerska odgrywa dużą rolę w podążaniu za graczami z 2 lub 3 ligi. Ważne kryteria, na które patrzą zwiadowcy podczas tworzenia ocen piłkarzy FIFA, są następujące:

  • Stan fizyczny
  • Szybkość
  • Strzelanie
  • Obrona
  • Drybling

 

Po zbadaniu tych funkcji zespół harcerski udostępnia raporty, które stworzył w świetle danych, które przygotował z EA Sports. Analizując te dane, zespół EA Sports podejmuje ostateczną decyzję o ocenie gracza.

Podsumowując, w jaki sposób FIFA określa oceny graczy?

Krótko mówiąc, EA Sports decyduje o ocenach graczy na podstawie analizy przesłanej przez prawdziwych zwiadowców. Jeśli piłkarz jest w złej formie w trakcie sezonu w prawdziwym życiu i nie jest tak szybki jak wcześniej, jego ocena naturalnie spada w nowej grze sezonu FIFA. Wręcz przeciwnie, młody piłkarz, który właśnie zabłysnął i zaczął spędzać czas w swojej drużynie, ma wyższą ocenę.

EA Sports nie lubi używać statystyk zamiast obserwacji

Michael Mueller-Moehring @sportbuzzer

Dlaczego więc? Czy FIFA nie oblicza ocen wyłącznie na podstawie graczy? statystyki na koniec sezonu? Michael Mueller-Moehring, szef całego zespołu analitycznego, o którym mowa powyżej, wyjaśnia powód tego w następujący sposób:

„Nie możemy ufać statystykom w 100 procentach, ponieważ często nie uwzględniają one specjalnych warunków. Nawet jeśli oferuje wyczerpujące dane, nie może pokazać nam wszystkiego. Na przykład, jeśli system drużyny, w której zawodnik gra, opiera się na posiadaniu piłki, wykona on więcej podań niż zawodnicy drugiej drużyny. Ale to nie znaczy, że jesteś dobrym rozgrywającym”.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.