Huawei udaje się wprowadzić P50 na arenie międzynarodowej – w absurdalnych cenach

  • Huawei P50 Pro w kilku kolorach.
  • Przód wygląda jak każdy inny smartfon na Ziemi. Huawei
  • Plecy. Huawei
  • To ogromny guz kamery. To główny aparat, czarno-biały aparat i szerokokątny aparat u góry. Prostokątny obiektyw u dołu to kamera z zoomem peryskopu. Huawei
  • Oto dobre spojrzenie na wysokość nierówności oraz przyciski mocy i głośności. Huawei
  • Na tym zdjęciu widać dolną krawędź, która pokazuje port USB-C i głośnik. Huawei
  • Ekran jest zakrzywiony. Huawei
  • Możesz zobaczyć ceny i rozmiary tutaj, nawet jeśli nie czytasz chińskiego. Huawei

Czas na sprawdzenie odnowy biologicznej w Huawei, ulubionym chińskim dostawcy smartfonów. Firma ma do czynienia z wszelkiego rodzaju ograniczeniami eksportowymi i gwałtownym spadkiem udziału w rynku, ale w jakiś sposób wciąż wysyła telefony. Najnowsze urządzenia firmy to Huawei P50 Pro i P50 Pocket, które w końcu zyskują szerszą międzynarodową wersję po wcześniejszym uruchomieniu w Chinach.

Dzięki tej międzynarodowej premierze Huawei pozycjonuje kieszeń P50 Pro i P50 jako parę urządzeń. P50 Pro to zwykły stary telefon z płytą, a kieszeń P50 można złożyć w stylu telefonu z klapką. Kiedy sprawdziliśmy składany telefon Samsunga, Galaxy Z Flip, naszym głównym na wynos było to, że czuł się dokładnie jak zwykły smartfon, ale składał się na pół jako zgrabny chwyt. Huawei oferuje teraz dwa podobne telefony – jeden, który składa się na pół, a drugi nie. To tak, jakby Samsung sprzedawał obok siebie Galaxy S21 i Galaxy Z Flip 3.

Nie oznacza to, że telefony mają te same rozmiary. P50 Pro to urządzenie 6,6 cala (158,8 × 72,8 × 8,5 mm) i kosztuje 1199 € (~ 1353 $), a kieszeń ma 6,9 cala (170 × 75,5 × 7,2 mm) i kosztuje 1299 € (~ 1465 USD). Huawei twierdzi, że oba telefony będą dostępne na „kluczowych rynkach w Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w Europie i Ameryce Łacińskiej.”

Oba urządzenia są flagowymi smartfonami korzystającymi z Snapdragon 888 SoC Qualcomm. Huawei uzyskał pozwolenie na zakup układów Qualcomm pod koniec 2020 roku, ale nie układów Qualcomm 5G, tak jakby nieznaczny wzrost prędkości danych mobilnych był niesamowitą funkcją. Być może celem tego ograniczenia było osiodłanie Huawei starszymi żetonami, ale w rzeczywistości Huawei używa tego samego Snapdragon 888, co wszyscy inni, tylko z 5G wyłączonymi, aby spełnić przepisy. Większość ludzi nie zauważy żadnej różnicy.

The P50 Pocket has a round smartwatch display on the front, complete with a smartwatch-style interface.

Zmuszenie tych dwóch telefonów do konkurowania ze sobą podkreśla trudność w tworzeniu składanych projektów. Wariant Pocket ma większy ekran i mniejszą baterię niż P50 Pro, dzięki zawiasowi zajmującemu miejsce. Huawei musiał również ogolić grubość Kieszeni, aby nie była tak nieporęczna, gdy jest złożona. Kieszeń ma wyświetlacz 6,9 cala, grubość 7,2 mm i baterię 4000 mAh, a P50 Pro ucieka z wyświetlaczem 6,6 cala, grubością 8,5 mm i baterią 4360 mAh.

Wariant Pocket pakuje się również w okrągły wyświetlacz. Z tyłu obu telefonów znajdują się dwa duże koła, a na P50 Pro oba są wypukłe. Kieszeń zamienia dolną część kamery na okrągły wyświetlacz powiadomień OLED 340 × 340, który wydaje się być wyciągnięty z pojemnika na części smartwatcha.

Huawei wciąż znajduje się w bardzo dziwnej sytuacji z Androidem. Kiedy P50 został wydany w Chinach, został dostarczony z HarmonyOS, systemem operacyjnym, który Huawei nazwał domową alternatywą dla Androida. Huawei nigdy nie był szczery w kwestii tego, czym jest HarmonyOS, ale wkopaliśmy się w to i stwierdziliśmy, że jest to tylko rozwidlenie Androida, które zamienia aplikacje i usługi Google na wersje Huawei. Zamiast wysyłać HarmonyOS na cały świat, Huawei nazywa to oprogramowanie EMUI, która jest marką, której używał w swojej normalnej, pozbawionej skóry (z aplikacjami Google) wersji Androida. Jaka jest różnica między EMUI bez aplikacji Google a HarmonyOS? Naprawdę myślę, że odpowiedź brzmi „nic”.„

Huawei nadal walczy, ale te telefony to okropna okazja. Samsung odpowiadający kieszeni P50 o wartości 1465 USD to znacznie tańszy Galaxy Z Flip 3 o wartości 999 USD, podczas gdy P50 Pro o wartości 1353 USD jest zbliżony do Galaxy S21 +, który również kosztuje 999 USD. Telefony Huawei, z brakiem aplikacji Google i ogólnie mroczną przyszłością, jeśli chodzi o aktualizacje, muszą być tańsze niż oferty głównych producentów OEM, a nie o 35 procent droższe.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.