Google zamienia stare komputery Mac i komputery w Chromebooki z Chrome OS Flex

Google Chrome OS Flex.

Niezależnie od tego, czy masz starzejący się komputer z systemem Windows w klasie, czy przestarzały komputer Mac w biurze domowym, który nie obsługuje systemu macOS 12 Monterey, Google chce zmienić go w Chromebooka. Google ogłosił dziś wczesny dostęp do Chrome OS Flex, dzięki czemu system operacyjny Chrome OS dostępny na Chromebookach można pobrać na komputer Mac lub Windows

Chrome OS Flex to w zasadzie oficjalna wersja Google CloudReady, którą Google nabył, kupując Neverware w 2020 roku. Flex pozwala osobom, szkoły, lub firmy, aby pobrać system operacyjny Chrome na dysk USB za darmo (CloudReady pobiera opłatę i roczną stawkę subskrypcji dla szkół i firm, odpowiednio) i zainstaluj go na komputerze Mac lub Windows. System operacyjny można również uruchomić z dysku USB zamiast instalować lub uruchamiać za pomocą wdrożenia sieciowego przez dział IT.

Google pozycjonuje Chrome OS Flex jako odpowiedź na stare komputery Mac i Windows, które mogą nie być w stanie obsłużyć najnowszej wersji natywnego systemu operacyjnego i / lub które mogą nie być własnością osób z budżetami na wymianę urządzeń. Zamiast kupować nowy sprzęt, konsumenci lub działy IT mogą zainstalować najnowszą wersję Chrome OS Flex.

Chrome OS Flex jest ustawiony na identyczną bazę kodu i harmonogram wydań, jak Chrome OS używany przez Chromebooki.

Przez lata Chrom OS oparty na Chromium CloudReady był sposobem na przekształcenie starego sprzętu konsumentów, firm i szkół. Potem Google go porwał. Google automatycznie przeniesie użytkowników CloudReady do domu, szkoły i przedsiębiorstw do Chrome OS Flex, gdy system operacyjny jest stabilny.

Przedstawiciel Google powiedział Ars Technica, że Google nie planuje obecnie dodawać Google Play Store i aplikacji na Androida do Chrome OS Flex, ponieważ Google „najpierw bardziej koncentruje się na podstawowych wrażeniach z systemu operacyjnego.„Jednak Google będzie nadal oceniać. Google szczegółowo opisał inne sposoby, w jakie Chrome OS Flex różni się od Chrome OS

Google określił również, w jaki sposób Chrome OS Flex różni się od CloudReady. Chrome OS Flex doda Asystenta Google, przeglądarkę Chrome i udostępnianie w pobliżu. Chrome OS Flex dodaje także środowisko programistyczne dla systemu Linux dla kompatybilnego sprzętu dla klientów edukacyjnych i korporacyjnych.

Jednak Chrome OS Flex nie pozwala na pewien dostęp na poziomie systemu obsługiwany przez domową edycję CloudReady, w tym dostęp do wiersza poleceń przez powłokę i teletyp.

Chrome OS Flex jest obecnie dostępny jako wczesny dostęp do kanału programistycznego z oczekiwanymi błędami. Według dzisiejszego postu na blogu Thomasa Riedla, dyrektora ds. Produktu, przedsiębiorczości i edukacji w Google, Chrome OS Flex został już przetestowany z „Googlerami i innymi dużymi klientami”.„Stabilna wersja systemu operacyjnego zostanie uruchomiona” w nadchodzących miesiącach ”, powiedział blog.

„Po zalogowaniu profil w chmurze użytkownika jest pobierany i automatycznie synchronizuje jego ustawienia, zakładki i zasady” – wyjaśnił Riedl. Dodał, że członkowie IT będą mogli korzystać z chmurowej konsoli Google Admin z ponad 500 zasadami i kontrolkami, w tym związanymi z bezpieczeństwem, takimi jak piaskownica.

Zaktualizowano 15.02.2022 o 12:12. ET z informacjami o tym, jak Chrome OS Flex różni się od Chrome OS i CloudReady.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.