Google zaczyna sprzedawać Pixel 6 we Włoszech i Hiszpanii

The Pixel 6.

Odsuń się od ogłoszenia, że Google odnotowuje rekordową sprzedaż Pixel 6, firma nieznacznie rozszerza dystrybucję swojego flagowego smartfona. Sklep Google sprzedaje teraz Pixel 6 i Pixel 6 Pro we Włoszech i Hiszpanii, biorąc pod uwagę całkowitą dystrybucję krajową Pixel 6 z dziewięciu krajów do 11.

Wiceprezes Google ds. Urządzeń i usług dla EMEA, Michiel van Eldik, jest cytowany w poście na blogu Google Italy (poprzez tłumaczenie): „Ze względu na duże zapotrzebowanie na urządzenia Pixel 6, w połączeniu z problemami globalnego łańcucha dostaw, uruchomimy ograniczoną liczbę urządzeń i spodziewamy się ich szybkiej sprzedaży.„Włochy i Hiszpania otrzymują tylko wersje obu telefonów o pojemności 128 GB i są dostępne w dowolnym kolorze, o ile jest czarny. W innych krajach telefon Pixel 6 lub 6 Pro jest dostępny w kolorze białym, zielonym, żółtym i czerwonym, z opcjami pamięci 256 GB i 512 GB, ale wszystko to jest ograniczone z powodu problemów z zaopatrzeniem.

Kiedy Pixel 6 zadebiutował w październiku, Google powiedział Arsowi, że telefon został uruchomiony w „12 krajach, w tym w USA, Kanadzie, Japonii, Australii, Tajwanie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Irlandii 28 października, a następnie w Hiszpanii, Włoszech i Singapurze wcześnie w przyszłym roku.„Zakładając, że plany Google się nie zmieniły, Singapur jest jedynym krajem na tej liście, w którym Pixel 6 jeszcze nie uruchomił.

Uruchomienie w Singapurze i dotarcie do 12 krajów byłoby normalnym obszarem dystrybucji telefonów Pixel. Największym problemem sprzętowym Google Hardware jest to, że nadal nie sprzedaje smartfonów w większości krajów. Samsung i Apple sprzedają swoje flagowce w ponad 100 krajach, więc Google nadal gra tylko w puli dla dzieci w porównaniu do swoich głównych konkurentów. Drugi duży smartfon Google, Pixel 5a, zrobił dramatyczny krok wstecz i jest dostępny tylko w dwóch krajach: USA i Japonii. Trudno winić Google za dużo w erze pandemii, ponieważ większość firm ma problemy z łańcuchem dostaw, ale niezdolność Google Hardware do konkurowania na rynku globalnym jest problemem od pierwszego Pixela.

Oba nowe regiony Google Store sprzedają Pixel 6 Pro za 899 € i Pixel 6 za 649 €.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.