Google twierdzi, że tablety z Androidem to przyszłość, zaczyna obsadzać nowy oddział

Pictured: The future. (Actually this is the Motorola Xoom from 2011.)

Jak poważnie Google będzie mówić o tabletach z Androidem? Firma robi uwertury, że znów dba o platformę. Oprócz tego, że kilku głównych producentów OEM zaczyna budować sprzęt, Google buduje Androida 12L, aktualizację Androida w połowie cyklu poświęconą tabletowi i składanej funkcjonalności. Najnowszy ruch firmy (po raz pierwszy zauważony przez 9to5Google) to nowa oferta pracy dla „Senior Engineering Manager, Android Tablet App Experience.„Załaduj ten opis stanowiska :

Wierzymy, że przyszłość komputerów przesuwa się w kierunku bardziej wydajnych i wydajnych tabletów. Pracujemy nad dostarczeniem następnego rozdziału dotyczącego obliczeń i wkładu, uruchamiając bezproblemowe wsparcie na naszych platformach i doświadczeniach bohaterów, które odblokowują nowe i lepsze sposoby bycia produktywnym i kreatywnym.

Jest to oświadczenie, które firma mogła wydać w 2011 r., Kiedy iPad został uruchomiony, ale najwyraźniej firma właśnie otrzymuje wiadomość. To, jak oddany jest Google „doświadczenia” tabletu, spowoduje lub przerwie drugie naciski firmy na tablety. W tej chwili Android 12L wydaje się bardzo konserwatywny, chociaż Google uruchomił niektóre aplikacje specyficzne dla tabletu z takimi elementami, jak panel ekranowy „Entertainment Space”.

Jednym z obowiązków związanych z opisem stanowiska jest „opracowywanie planów działania i realizacja naszej strategii aplikacji pierwszego bohatera.„Przypuszczalnie„ atrament pierwszy ”oznacza, że Google naciska na większy nacisk na wprowadzanie pióra. Wejście pióra od dawna jest wspierane przez Samsunga, ale aplikacje Android i Android Google nigdy tak naprawdę nie były dostępne dla stylików. (Urządzenia Chrome OS Pixel często miały rysiki, ale nie tablety z Androidem.)

Kolejny niedawno zauważony program tabletu pochodzi od JR Raphaela z Computerworld, który zauważył, że współzałożyciel Androida, Rich Miner, zaktualizował swój Linkedin, aby pokazać „Tablety z Androidem CTO”.„Więc teraz jest podział„ Android Tablet ”? Miner najwyraźniej zaczął na tym stanowisku w marcu, co oznaczało także ponowne dołączenie do zespołu Androida po odejściu w 2010 roku.

Android 12L preview.

Jeśli Google chce, aby ludzie poważnie traktowali tablety z Androidem, będzie to wymagało kilku lat ciągłego rozwoju jakości od Google. W tym momencie tablety z Androidem są głównie wychowywane jako żart. Google będzie musiał bardzo ciężko pracować, aby udowodnić, że poważnie podchodzi do tabletów i nie porzuci ich ponownie, gdy Android 12L nie odniesie sukcesu z dnia na dzień. Czy Google nadal ma odwagę – i przywództwo – do długoterminowego zaangażowania się w projekt, nawet jeśli kilka pierwszych publicznych wydań się nie powiedzie?

Ten wzór widzieliśmy po pierwszym zamachu Google na tabletach z Androidem, gdzie Android 3.0 Honeycomb był dużym wydaniem, a kiedy nie od razu się udało, Android 4.0 był mniejszą wersją tabletu. Wydanie lub dwa później ulepszenia tabletu ustały, a platforma została skutecznie porzucona. Widzieliśmy to również w przypadku smartwatche: Android Wear nie był z dnia na dzień sukcesem po jego pierwszej premierze, a zasoby szybko wycofano z projektu, co doprowadziło do stagnacji przez lata. Podobnie jak tablety, ostatnio Google zdecydował, że porzucenie podstawowej platformy inteligentnych urządzeń nie było tak świetnym pomysłem i teraz próbuje wskrzesić smartwatche Androida.

W przypadku obu tych projektów nie jest jasne, czy Google jest w nim na dłuższą metę, czy też jest to tylko chwilowa seria zainteresowań. Tymczasem Apple jest w rzeczywistości na tabletach (i smartwatche) na dłuższą metę, a dzisiejsze iPady i iPadOS są wynikiem 12 lat ciągłej iteracji i znacznego poświęcenia zasobów. Jeśli Google chce nadrobić zaległości, ma przed sobą długą drogę.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.