Google relents: starsi użytkownicy G Suite będą mogli migrować na darmowe konta

Google relents: Legacy G Suite users will be able to migrate to free accounts

Użytkownicy „starszych” darmowych kont G Suite Google mają nadzieję. W ubiegłym tygodniu Google ogłosił brutalną zmianę zasad – zamknie konta Google Apps użytkowników, którzy zarejestrowali się w ciągu pierwszych kilku lat, kiedy usługa była dostępna za darmo. Użytkownicy, którzy mieli bezpłatne konto G Suite, otrzymali dwie opcje: zacznij płacić miesięczną opłatę za użytkownika do lipca 2022 r. Lub zgub konto.

Oczywiście ten ruch doprowadził do ogromnego oburzenia poza Google (i najwyraźniej w środku), a teraz firma wydaje się wycofywać z większości surowszych warunków pierwszego ogłoszenia. Po pierwsze, Google przeprowadza ankietę wśród dotkniętych użytkowników G Suite – najwyraźniej firma jest zaskoczona, ile osób wpłynęło na tę zmianę. Po drugie, obiecuje opcję migracji danych (w tym zakupów treści) na konto konsumenckie przed upływem terminu zamknięcia.

Aplikacje Google (dziś ta usługa nazywa się „G Suite lub Google Workspace”) pozwalają użytkownikom mieć konto Google z domeną niestandardową, więc Twój e-mail kończy się na adresie witryny, a nie na „@ gmail.com.„Jest zwykle używany w firmach. Podstawowy poziom G Suite był bezpłatny od 2006 do 2012 r. – każdy mógł założyć konto Google z domeną niestandardową i najwyraźniej wielu maniaków zrobiło to dla przyjaciół, rodzin i innych zastosowań pozabiznesowych. Google przestał oferować bezpłatne konta G Suite w 2012 r., Ale wcześniej było nie do pomyślenia, aby Google poszedł za najbardziej entuzjastycznymi użytkownikami wczesnego adaptera i uruchomił ich z usługi. Ufasz Google i przechowujesz mnóstwo danych na koncie Google, więc konta są wieczne, prawda?

Użytkownicy dotknięci zamknięciem mieli do czynienia z dwiema opcjami: albo nagle zaczną płacić za swoje konta, które były bezpłatne od lat, albo utracą dostęp do podstawowych aplikacji Workspace, takich jak Gmail. Użytkownicy, którzy nie chcieli płacić, mogli eksportować dane tylko za pomocą Google Takeout, który pobierałby niektóre dane konta, które stałyby się uciążliwymi plikami lokalnymi. Wyjście było okropną opcją, ponieważ utrudnia odzyskanie danych w chmurze i nie można eksportować takich rzeczy, jak zakupione treści z Google Play lub YouTube.

Jeśli korzystałeś z konta G Suite jak zwykłe konto konsumenckie i kupiłeś kilka treści cyfrowych od Google, możesz otrzymać setki lub tysiące dolarów na zakupy. Bez możliwości wyjęcia wszystkich danych z konta Google w płynny i łatwy sposób, opcje Google „zapłać lub zgub swoje konto” wydawały się wymuszeniem danych.

The billing section of admin.google.com will tell you what kind of G Suite account you have.

Strona pomocy szczegółowo opisująca zamknięcie została po cichu zaktualizowana (z jakiegoś powodu Google nie wprowadza jeszcze dużych zmian). Po pierwsze, jeśli (i tylko jeśli) jesteś zalogowany za pomocą bezpłatnego konta G Suite, zobaczysz link do tej ankiety, która jest skierowana do bezpłatnych administratorów G Suite z 10 lub mniej użytkownikami korzystającymi z usługi dla „non- cele biznesowe. Google twierdzi, że użytkownicy wypełniający ankietę otrzymają „aktualizacje dotyczące większej liczby opcji dla Twojego konta pozabiznesowego w nadchodzących miesiącach.„To znak, że Google nie miał pojęcia, ile osób wpłynie na tę zmianę, a teraz firma chce usłyszeć od ciebie.

Idealną sytuacją, jeśli niestandardowa opcja domeny musi zostać zamknięta, byłaby opcja przeniesienia bezpłatnego konta G Suite na konto konsumenckie Google, przy zachowaniu nienaruszonych wszystkich zakupów, danych, wiadomości e-mail i innych funkcji. Oczywiście musiałbyś wybrać nową nazwę konta i adres e-mail, ale minimalne zakłócenia w innych usługach wydawałyby się najmniejsze, co Google mógłby zrobić, i wygląda na to, że firma buduje coś takiego. Na stronie pomocy technicznej znajduje się teraz nowa sekcja zatytułowana: „Jeśli nie chcę uaktualniać do płatnej subskrypcji, czy mogę przenieść swoje dane?„

Czyta:

W nadchodzących miesiącach zapewnimy Ci opcję przeniesienia płatnych treści spoza Google Workspace i większości danych do opcji bezpłatnej. Ta nowa opcja nie będzie zawierać funkcji premium, takich jak niestandardowe zarządzanie pocztą e-mail lub zarządzanie wieloma kontami. Będziesz mógł ocenić tę opcję przed 1 lipca 2022 r. I przed zawieszeniem konta. W nadchodzących miesiącach zaktualizujemy ten artykuł o szczegółach.

Jest to opcja, o którą wszyscy proszą, ponieważ odnosi się do „zapłaconych treści innych niż Google Workspace”, co prawdopodobnie oznaczałoby wszystkie zakupy aplikacji, gier i mediów dokonywane za pośrednictwem Google Play i YouTube. Artykuł pomocy technicznej nie zawiera jeszcze żadnych dodatkowych szczegółów, tylko czekając na dalsze aktualizacje, ale Google obiecuje, że opcja będzie gotowa przed lipcem, czyli wtedy, gdy zaczną się zakłócenia konta.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.