Google chce, aby szkoły uczyły zajęć z naprawy Chromebooków

Google's repair program shows how to disconnect the battery from a Chromebook.

Cześć dzieci! Chcesz pomóc swojej szkole i jednocześnie dowiedzieć się trochę o naprawie elektroniki? Google uruchamia program naprawy Chromebooka dla szkół. Chromebooki są niezwykle popularne w szkołach ze względu na ich prosty system operacyjny i łatwe zarządzanie, ale sprzęt w każdym środowisku edukacyjnym naprawdę wymaga bicia. Dlaczego więc nie nauczyć się ich samodzielnie naprawiać??

Nowa strona naprawcza Google zawiera przewodnik na temat konfigurowania urządzeń do naprawy Chromebooków, zalecając szkołom utworzenie dedykowanego miejsca do napraw, recepcji dla „klientów” do wysadzenia zepsutych urządzeń i opisania problemów oraz tablicy do śledzenia umiejętności dla uczniów.

Acer i Lenovo są jedynymi dwoma producentami OEM uczestniczącymi w programie naprawczym, a Google ma instrukcje demontażu na stronie naprawy Chromebooka dla wybranych modeli. Prowadnice naprawcze są świetne, z mnóstwem szczegółowych zdjęć i rysunków pokazujących lokalizację każdej śruby i kabla oraz instrukcją wykonania karty odzyskiwania USB. Przewodnicy ostrzegają również, że jeśli spróbujesz naprawić, unieważnisz gwarancję, ale prawdopodobnie nie zrobisz samonaprawy, jeśli nadal masz gwarancję.

Witryna nie oferuje wielu wskazówek, gdzie kupić części lub jakich narzędzi potrzebujesz do napraw, a jedynie kieruje szkoły do „odwiedzenia witryn wsparcia producenta urządzenia” w celu uzyskania pomocy. Wszystkie prowadnice zatrzymują się również przy pracy śrubokręta i nie obejmują takich rzeczy, jak wymiana elementów na lutownicę.

Google twierdzi, że program naprawczy w szkole nie tylko przywróciłby tanie komputery w szkołach, ale także zapewniłby cenne umiejętności naprawcze dla uczniów, a nawet mógłby być wstępem do kariery IT.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.