Gigantyczny 14,6-calowy tablet z Androidem firmy Samsung ma wycięcie w stylu Macbooka

Promotional image of mammoth computer tablet being used.

Tablety z Androidem mogą wykazywać nowe oznaki życia dzięki naciskowi Google na Androida 12L, ale Samsung nigdy nie opuścił rynku tabletów z Androidem. Oprócz ogłoszenia przez Samsunga Galaxy S22, firma również zmienia linię tabletów i zastępuje tablety Galaxy za pomocą Galaxy S8 Tab Ultra.

Galaxy S8 Tab Ultra to potwór. Jego wyświetlacz OLED o przekątnej 14,6 cala (370,8 mm), 120 Hz 2960 × 1848 ma proporcje 16:10. Aluminiowy korpus 326,4 × 208,6 × 5,5 mm (12,8 × 8,2 × 0,2 cala) mieści akumulator 11 200 mAh i waży aż 1,6 funta (0,73 kg). Jest większy niż górna połowa wielu laptopów.

The keyboard case makes this tablet fully laptop-sized.

Wybór Samsunga do zbudowania tabletu ultrabig przyszedł z decyzją o zmniejszeniu ramek, o co nie sądzę, aby ktokolwiek kiedykolwiek prosił na tablecie. Możesz chwycić smartfon z boku, aby ramka nie miała większego wkładu. Ale potrzebujesz czegoś, czego możesz się trzymać za pomocą tabletu. Samsung wyszedł na wojnę z ramką i dodał wycięcie podobne do MacBooka Pro do przedniego wyświetlacza S8 Tab Ultra, w którym znajdują się dwie przednie kamery 12 MP (jedna to obiektyw szerokokątny).

Model Ultra kosztuje 1 099,99 USD, tyle samo co 12,9-calowy iPad Pro. Dla specyfikacji otrzymujesz Snapdragon 8 Gen 1 SoC, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci i gniazdo MicroSD. Dostępne są dwie dodatkowe konfiguracje: opcja pamięci RAM / 256 GB o pojemności 12 GB za 1 199,99 USD oraz opcja pamięci RAM / 512 GB za 1 399,99 USD. Dostępne są również modele 5G. Na ekranie znajduje się czytnik linii papilarnych, port USB-C, Wi-Fi 6E i dwie tylne kamery: główna kamera 13 MP i szerokokątny 6 MP. Samsung nie mógł znaleźć miejsca na gniazdo słuchawkowe na 14,6-calowym gigantie.

The keyboard case has a holder for the S-Pen. The top of the cover folds down, allowing you to get at the S-Pen.

Urządzenie jest wyposażone w rysik, który Samsung nazywa po prostu „S-Pen”, choć nie przypomina małego, plastikowego „S-Pen”, który żyje w Galaxy S22 Ultra. Ma rozmiar Apple Pencil i prawdopodobnie bierze baterię. Rysik magnetycznie mocuje się z tyłu tabletu, zgodnie z guzem aparatu. Ten duży S-Pen działa również na S22 Ultra, jeśli zdarzy ci się kupić oba urządzenia i nie chcesz oddokować pióra S22.

Samsung ma również obudowę klawiatury, dzięki czemu Twój ogromny tablet staje się średniej wielkości laptopem. Klawiatura łączy się z tabletem za pomocą zestawu pinów pogo i zawiera gładzik i podświetlane klawisze. Klawiatura kosztuje zwykle 349 USD, ale możesz ją otrzymać za darmo w przedsprzedaży.

Galaxy Tab S8 Ultra jest już gotowy do zamówienia w przedsprzedaży na Samsung.com i jest wysyłany 25 lutego.

Take one last look at that weird notch.

Ars Technica może uzyskać rekompensatę za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.