Funkcja usunięta lata temu powraca na Xbox

Platforma transmisji na żywo Twitch została zintegrowana z pulpitem nawigacyjnym Xbox One z funkcją Snap w 2014 roku. Użytkownicy konsoli mogli transmitować na żywo podczas grania w gry, łącząc swoje konta Twitch z Xbox. Jednak Microsoft usunął tę funkcjonalność z konsoli w 2017 roku.

Z drugiej strony aplikacja Twitcha miała możliwość transmitowania gier Xbox na żywo. Jak można się spodziewać, sytuacja ta zmusiła użytkowników konsoli do zainstalowania aplikacji platformy do transmisji na żywo. Microsoft, który wywarł duży wpływ na zakup Activision-Blizzard w styczniu, dał użytkownikom kolejną dobrą wiadomość.

The ‘mieszkaj z Twitchem’ Funkcja, którą Microsoft testuje od października, jest już dostępna na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One. „Możesz teraz uzyskać dostęp do Twitcha bezpośrednio z przewodnika Xbox i przeprowadzić konfigurację w kilku prostych krokach” – napisano w oświadczeniu firmy. składanych oświadczeń.

Aby móc transmitować na żywo, wejdź w opcję “Przechwytywanie i udostępnianie” w sekcji Przewodnik Xbox i naciśnij przycisk “Transmisja na żywo” przycisk. Możesz połączyć swoje konto Twitch z konsolą Xbox, skanując kod QR telefonem z systemem Android lub iOS. Po połączeniu musisz nacisnąć przycisk „Na żywo teraz”.

W tym momencie podłącz zestaw słuchawkowy i kamerę internetową do konsoli. Następnie ustaw informacje, takie jak tytuł emisji, dźwięk gry, głośność mikrofonu, rozdzielczość i wartość bitrate. Po zakończeniu przygotowań możesz rozpocząć transmisję.

Zgodnie z oświadczeniem Microsoftu, użytkownicy Twitcha będą mogli oglądać Twoją transmisję z wszędzie, niezależnie od telefonu czy komputera. Ponadto gracze, którzy obserwują Cię na Xbox, będą mogli wybrać opcję otrzymywania powiadomień, gdy rozpoczniesz transmisję na żywo na Twitchu. Powiadomienia będą oczywiście opcjonalne i można je włączyć w zakładce transmisji na żywo w ustawieniach Xbox.

Co o tym myślicie? Możesz podzielić się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy lub na forum SDN.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.