Funkcja klawiatury RGB odnawia nadzieję na Chromebooki RTX

RGB keyboard feature renews hope for RTX Chromebooks

Minęły dwa lata, odkąd Google wywołało marzenia o grach na PC w Chromebookach. Nie usłyszeliśmy jeszcze słowa, kiedy będziemy mogli uruchomić system operacyjny Chrome, ale teraz wiemy, że trwają prace nad wprowadzeniem klawiatur podświetlanych RGB do systemu operacyjnego. A ponieważ RGB i gry idą w parze, te klawiatury mogą znaleźć drogę do potencjalnych Chromebooków z kartami graficznymi Nvidia RTX.

W kwietniu Nvidia ogłosiła, że współpracuje z MediaTek, który produkuje SoC w wielu Chromebookach, aby stworzyć platformę referencyjną obsługującą SDK Chromium i Nvidia, a także Linux. W komunikacie prasowym producent GPU obiecał połączyć karty graficzne RTX i układy oparte na ramieniu, aby zapewnić śledzenie promieni „nowej klasie laptopów.„W 2021 r. Nvidia zaprezentowała RTX na MediaTek Kompanio 1200, układzie, który według MediaTek będzie w„ jednych z największych marek Chromebooków.„

Wiadomość pojawiła się ponad rok po tym, jak Google ogłosił, że pracuje nad wprowadzeniem Steam do Chromebooków. Nie ma znaczenia, czy laptopy mają grafikę RTX, jeśli nie ma na nich gier komputerowych. Od tego czasu nie było wielu wiadomości na temat obsługi RTX lub Steam. Ale przynajmniej wiemy, że trwają prace nad inną częścią tworzenia gier na Chromebookach: RGB .

9to5Google w środę zauważył nową flagę funkcji w Chromium Gerrit, która „umożliwia obsługę klawiatur RGB na obsługiwanych urządzeniach.„A flaga wygląda na to, że zrobi coś więcej niż tylko uderzenie kolorową klawiaturą w Chromebooka. Obejmuje programowanie kolorów dla jednego klucza i możliwość tworzenia własnych kolorów poprzez grę z wartościami czerwonymi, zielonymi i niebieskimi. Obecnie programiści testują funkcje RGB za pomocą wewnętrznego polecenia, zauważył 9to5Google.

Trzy urządzenia o kryptonimie są powiązane z flagą funkcji klawiatury RGB. Dwa to laptopy korzystające z procesorów Alder Lake 12. generacji Intela, a jeden pochodzi z ODM Quanta, która współpracuje z firmami takimi jak HP. Trzeci produkt, powiedział 9to5Google, wydaje się być odłączaną klawiaturą.

Ta wiadomość nie jest tak odkrywcza, jak aktualizacja obsługi Steam lub RTX na Arm, ale odnawia nadzieję, że programiści nadal myślą o grach na PC na Chromebookach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.