Epic Games zapewnia testerom wiele korzyści i możliwości pracy w pełnym wymiarze godzin!

Na platformach do pobierania i grania w gry wiele osób staje się testerami niektórych gier, zanim zostaną one wydane, i dzielą się swoimi doświadczeniami z producentami gier. Choć jest to korzystne dla firm, wiele praw testerów zostaje odebranych i zmuszani do pracy w trudnych warunkach. Firma Epic Games podjęła decyzję o zmianie tej kolejności. Oto dobra wiadomość, która uratuje graczy testowych przed wyzyskiem…

Testerzy mogą być pracownikami pełnoetatowymi

Epic Games zatrudnia pracowników etatowych z USA na pełny etat i z korzyściami. Deweloper Fortnite oferuje zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin innym kwalifikującym się pracownikom wraz z testerami zapewniania jakości (QA).

W notatce dla pracownika otrzymanej przez The Verge firma Epic Games zaoferuje pełnoetatowe uznaniowe zatrudnienie kwalifikującym się pracownikom z USA, a większość z tych ofert jest obowiązuje od 4 kwietnia 2022 r. Powiedział, że to zrobi. Mówił również o wyjątkach, mówiących, że niektórzy pracownicy nie mogli otrzymać ofert.

Zatrudnionych zostanie kilkuset wykonawców, a większość, jeśli nie wszyscy, zostanie testerami zapewniania jakości (QA), powiedziała rzeczniczka Epic Games Elka Look. Testerzy kontroli jakości i inni pracownicy są zatrudniani przez agencje tymczasowe, w tym Eastridge, Hays i Nextaff.

Branża gier, w tym Epic Games, była dość bezwzględna wobec testerów. Wielu testerów trenuje godzinami. Co więcej, czasami nie otrzymują opłaty za te okresy pracy zwane crunch. W 2019 r. Epic Games spotkało się z krytyką po ogłoszeniu długich dni pracy, jakie zajęło ulepszanie Fortnite zgodnie z oczekiwaniami fanów.

Ten krok podjęty przez firmę zajmującą się grami wydaje się zwiększać konkurencję między konkurencyjnymi firmami. Zachęci również inne studia tworzące gry do poprawy warunków pracy dla testerów QA i innych pracowników.

Co myślicie o tym kroku podjętym przez Epic Games? Czy uważasz, że inne studia zajmujące się tworzeniem gier podejmą podobne kroki? Nie zapomnij podzielić się z nami swoimi pomysłami i opiniami w komentarzach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.