Dziwna ukryta ściana odkryta w Elden Ring

Jak wiedzą zagorzali fani, Elden Ring, jedna z najpopularniejszych gier RPG na świecie, słynie również z tego, że czasami zaskakuje graczy swoimi sekretnymi ścianami, które otwierają się na nowe miejsca. Przypadki, w których gracze przypadkowo natrafiają na takie ukryte ściany, a następnie otwierają nowe obszary, były już wielokrotnie zgłaszane.

Jednak nowo odkryta tajna ściana przez gracza przyciąga uwagę swoją absurdalną wielkością. Istnieją jednak pewne cechy, które odróżniają ścianę od zwykłych ukrytych ścian.

Użytkownik Reddita o imieniu „teristam” napotkał w grze pozornie niepozorną ukrytą ścianę w Volcano Manor. Po uderzeniu w ścianę 50 razy, ściana zniknęła, otwierając nowe pomieszczenie. Później teriist zdał sobie sprawę, że to pomieszczenie w rzeczywistości należało do Ryi i Knighta Bernahla, do którego można było łatwo dostać się normalnym wejściem.

Nie wiadomo, dlaczego ta ściana została stworzona, ale spekulacje sugerują, że ukryta ściana mogła został tam umieszczony jako alternatywa dla korytarza pełnego wschodzących potworów. Jednak fakt, że ściany znikają po wielokrotnym uderzeniu w grze, zmienia również wiele rzeczy w grze.

W grze mogą znajdować się różne lokalizacje, które są w ten sposób ukryte

Po incydencie potwierdzono, że ukryte ściany w Volcano Manor działają inaczej niż inne zniszczalne ściany w grze. Na przykład, gdy taka ściana została zburzona, zwykle powinien być słyszalny dźwięk; jednak był to wyjątek w przypadku Volcano Manor.

Z drugiej strony to nowe odkrycie wskazuje, że mogą istnieć inne miejsca ukryte za taką ścianą. Innymi słowy, dzięki tej nowej perspektywie gracze mogą napotkać miejsca, których do tej pory nie badali, i odkryć zupełnie nowe rzeczy w grze. Oznacza to, że Elden Ring wydaje się przez jakiś czas zaskakiwać swoich graczy swoimi tajemnicami.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.