Dzięki nowej akwizycji Sonos sygnalizuje bardziej zaawansowane produkty audio Bluetooth

A white speaker sits on a wooden coffeetable.

Sonos nabył oprogramowanie T2 do uruchamiania dźwięku Bluetooth, zgodnie z nowym raportem z protokołu.

Akwizycja sygnalizuje, że Sonos przygotowuje się do wprowadzenia nowych technologii i nowych produktów w bezprzewodowej przestrzeni audio, potencjalnie włączając pierwszą parę słuchawek bezprzewodowych. Wcześniejsze raporty w Bloomberg i innych miejscach mówią, że Sonos pracuje nad zupełnie nową kategorią produktów, prawdopodobnie słuchawkami.

W komentarzu do protokołu rzecznik Sonos po prostu powiedział: „Czasami zdobędziemy zespoły, talenty i / lub technologię, które poszerzą naszą istniejącą i przyszłą mapę drogową produktów.„

Założone w 2018 r. Oprogramowanie T2 z Kentucky opracowuje i licencjonuje oprogramowanie Bluetooth LE Audio i Bluetooth Classic do bieżącej i nowej generacji rozwiązań audio. Zapewniamy również niestandardowe usługi programistyczne dla aplikacji wbudowanych i bezprzewodowych ”, zgodnie ze stroną LinkedIn firmy. Ta sama strona mówi, że T2 Software zatrudnia od 11 do 50 pracowników, a jego specjalności obejmują „Bluetooth, łączność, audio, kody, LC3, LE Audio, Bluetooth Low Energy, stosy Bluetooth, Bluetooth Classic, profile Bluetooth, Bluetooth BR / EDR, i wbudowane oprogramowanie.„

Kilka raportów spekuluje, że Sonos planuje produkować słuchawki Bluetooth, ponieważ Bluetooth LE Audio będzie kluczową technologią w przyszłych słuchawkach.

Jest to z pewnością możliwe, ale nie powinniśmy wyciągać wniosków. Istnieje inna kategoria audio Bluetooth, która z pewnością będzie korzystać z Bluetooth LE Audio w przyszłości: bezprzewodowe, ultraprzenośne głośniki Bluetooth. Niecały rok temu Sonos wypuścił produkt o nazwie Sonos Roam, który idealnie pasuje do tej kategorii.

Wszystko to powiedziało, że protokół zauważa, że T2 został założony przez Tima Reilly, który wcześniej pracował nad urządzeniami do noszenia w Qualcomm.

Według zamkniętej witryny T2 firma współpracuje z nowym kodekem audio dla Bluetooth LE Audio o nazwie Bluetooth LC3. Jak cytowano w Protokole, kopia strony mówiła, że „kodek ma na celu uzyskanie wysokiej jakości dźwięku przy znacznie niższych prędkościach transmisji danych niż obecny SBC używany obecnie w rozwiązaniach audio Bluetooth, a tym samym osiągnięcie niższego zużycia energii.„

Między innymi nowy kodek umożliwia strumieniowe synchronizowanie dźwięku z wieloma urządzeniami jednocześnie za pomocą Bluetooth. Ta sama funkcja ma zasadnicze znaczenie dla oferty inteligentnych głośników Sonos do domu, ale istniejące produkty Sonos wykorzystują Wi-Fi do tego celu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.