Dobra wiadomość dla tych, którym zależy na dźwięku na Xbox Series X

Konsole Xbox Series X i S otrzymały nową aktualizację dźwięku. W tym momencie właściciele konsol natknęli się na menu podglądu, jak działa konfiguracja dźwięku podczas grania w gry. W tym momencie będziesz mógł uzyskać informacje o procesie pracy podczas dostosowywania głosu.

Xbox Insiderzy mogą teraz wyświetlić podgląd ekranu konfiguracji dźwięku, który umożliwia użytkownikom poruszanie się po różnych opcjach, w tym zwykłym stereo, 5.1 i Dolby Atmos do kina domowego. Pozwala dokonać niezbędnych zmian, odtwarzając wzór dźwięku z animacją, aby pokazać, który głośnik jest aktywny w mojej konfiguracji.

Cecha jest ważna przy rozróżnianiu każdej konfiguracji audio. Ponadto możesz mieć zdecydowany osąd, że głośniki są ustawione we właściwej pozycji. To pokazuje nam, jak przydatne jest to w obu punktach.

Aby skorzystać z niektórych z tych opcji, potrzebujesz kompatybilnego odbiornika. W tym momencie, na przykład, jeśli nie masz konfiguracji obsługującej DTS:X, nie powinieneś oczekiwać, że będzie działać w systemie kina domowego. Ponieważ potrzebujesz tej konfiguracji, aby to zadziałało.

To nie jest pierwsze ulepszenie dźwięku dla Xbox Series X i S, jakie widzieliśmy. Microsoft niedawno wprowadził funkcję, która automatycznie wyłącza głośniki telewizora po podłączeniu słuchawek. Firma obsługuje obecnie również trzy rodzaje dźwięków przestrzennych. Te; Pojawia się jako Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS: X.

Innowacje firmy Microsoft w tej dziedzinie dla tych, którym zależy na dźwięku jakość w grach sprawia, że ​​użytkownicy są zadowoleni. Dźwięk jest często pomijany w grach wideo ze względu na wyższą jakość grafiki i wyższą liczbę klatek na sekundę. Jednak ten element jest sytuacją, która może cię wciągnąć podczas gry konkurencyjnej. Ma to więc ogromne znaczenie dla niektórych graczy.

Microsoft nie był jedynym, który poważnie traktował dźwięk. Dźwięk Sony PS5 3D zapewnia również efektywną wydajność w grach, takich jak Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

Co myślicie o konsolach Xbox Series X i S? Nie zapomnij wyrazić swoich opinii na forum SDN!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.