Discord wprowadza nową integrację kont PS4 i PS5

Od dzisiaj gracze PS4 i PS5 będą mogli połączyć swoje konto PlayStation Network (PSN) na swoje konto Discord i pokaż, w jakie gry grają.

Ta nowa integracja ma dość ograniczony zakres, ponieważ powoli się rozwija najpierw graczom w Stanach Zjednoczonych. Ta nowa integracja jest wynikiem partnerstwa, które Sony i Discord ogłosiły w maju 2021 r., jako że pracują nad połączeniem obu społeczności. Chociaż na niewielką skalę, na horyzoncie może być więcej, a Discord wspomina, że ​​nie może się doczekać kontynuowania współpracy z gigantem gier.

Integracja PSN i Discord

Sony/Discord

Ta nowa funkcja będzie dostępna w każda platforma, na której działa Discord, od komputerów z systemem Windows po urządzenia z systemem Android. Możesz połączyć swoje konto Discord, przechodząc do Ustawień użytkownika aplikacji i logując się na swoje konto PSN. Możesz także skonfigurować sposób wyświetlania informacji.

Discord wspomina, że ​​musisz zmienić swoje ustawienia prywatności PSN na "Każdy" aby pokazać znajomym, w jaką grę grasz. Nie wiadomo, kiedy ta integracja zostanie wprowadzona w innych krajach, a Discord po prostu stwierdza „wkrótce”.

Łączenie konta PSN w discord

Sony/Discord

Warto też Wskazując, że Sony Interactive Entertainment dokonało niewielkiej inwestycji w Discord, więc ta relacja biznesowa prawdopodobnie sięga głębiej niż prosta integracja aplikacji i może prowadzić do nowych ekskluzywnych funkcji.

Nie wiemy, jak zamierzają się rozwijać, ale jeśli to wszystko wskazuje na to, że Discord testuje wersję beta nowej funkcji przełączania kont, która umożliwia użytkownikom z wieloma kontami łatwe przełączanie się między nimi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.