Czy wędkowanie jest idealną mini-grą do włączenia do epickich opowieści o otwartym świecie?

Minigry są cechą większych tytułów od dziesięcioleci i stopniowo stają się bardziej zaawansowane i wciągające. Doskonałym przykładem tego, jak nowatorskie stają się te gry poboczne, jest fakt, że Gwent, będący częścią Wiedźmina 3: Dziki Gon, stał się samodzielną grą dzięki swojej popularności.

Wędkarstwo to temat, do którego deweloperzy nieustannie zwracają się jako do gry pobocznej. Dzieje się tak dlatego, że rozrywka może być powiązana z historią, ale także dlatego, że łapanie tych śliskich stworzeń jest czymś rozpoznawalnym dla każdego. Można argumentować, że łowienie ryb jest idealną mini-grą i będzie tylko lepiej.

Wędkowanie jest powszechne w branży gier

Gatunek wędkarski radzi sobie w samodzielnych grach, z ogromną publicznością chętną do grania w różne tytuły na różnych platformach. Jeśli chodzi o gry poświęcone wyłącznie wędkarstwu, gracze mają do wyboru realistyczne gry lub opcje w stylu kreskówkowym.

Istnieją tytuły, które zabierają Cię nad jezioro i sprawiają, że czujesz się tak, jakbyś rzeczywiście rzucał wędkę, takie jak Fishing Planet i Bassmaster Fishing 2022. Te gry zostały zaprojektowane tak, aby uchwycić istotę wędkarstwa z wykorzystaniem najnowocześniejszych grafika artystyczna i złożona mechanika gry. Ryby są zaprogramowane do poruszania się na różne sposoby, a różnorodny zakres czynników wpływa na to, jakie ryby będziesz w stanie złowić w danym momencie.

Są też bardziej zabawne gry wędkarskie z animowaną atmosferą. Jednym z przykładów jest The Fish Master, prosta gra zręcznościowa na Androida. Kolejną kreskówkową opcją jest Fishin’ Frenzy, popularna gra wrzutowa online. Jest Fishin’ Szałowa darmowa wersja gry, dzięki której gracze mogą sprawdzić, czy im się podoba, zanim zainwestują własne pieniądze.

Niektóre gry miały niesamowite minigry wędkarskie

Pomimo rozpowszechnienia gier wędkarskich, niektórzy uznają, że nadal jest to gatunek niszowy. Kiedy jednak rozrywka pojawia się jako mini-gra w innym tytule, może zwabić więcej osób, ponieważ wiedzą, że nie muszą grać w nią przez całą długość gry. Jest to również fajna funkcja, gdy te minigry wpływają na ogólną fabułę gry.

Dobrym tego przykładem jest Red Dead Redemption 2, gdzie gracze mogli łowić ryby jako Arthur Morgan. Ponieważ jest postrzegana jako relaksująca rozrywka, która jest dobra dla dobrego samopoczucia psychicznego, zdrowie protagonisty poprawiłoby się podczas zadań wędkarskich. Oprócz tego gracze mogli łapać i gotować swoją zdobycz, aby zapewnić utrzymanie postaci. Niektóre inne gry, które zawierają niesamowite minigry wędkarskie, to The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Fantasy Life i World of WarCraft.

Wędkowanie to doskonały sposób na trochę relaksującego wytchnienia w dążeniu do otwartego świata, a te mini-gry mają stać się jeszcze lepsze, gdy wirtualna rzeczywistość stanie się głównym nurtem. Dzieje się tak, ponieważ gracze prawdopodobnie spędzają więcej czasu w światach VR i mogą potrzebować zbadania sposobów na utrzymanie zdrowia swoich awatarów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.